Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Našli ste opaľovací krém z minulého roka a neviete, či je ešte dobrý? Takto zistíte, či vás ochráni

01.07.2017 bak

Niekedy sa častým používaním vyšúcha informácia na obale o optimálnom dátume spotreby. Ak neviete, či je váš krém ešte účinný, alebo už patrí do koša, čítajte.

Pobyt na slniečku nepodceňujte. Koža si všetko zapamätá. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pobyt na slniečku nepodceňujte. Koža si všetko zapamätá.

Opaľovací krém patrí do základnej výbavy na každý letný výlet, grilovačku či kúpanie. Ak ste sa poctivo ponatierali ochranným faktorom 50 a napriek tomu ste sa spiekli "dochrumkava", váš krém má už pravdepodobne najlepšie časy za sebou.

Tak ako väčšina kozmetiky má aj opaľovací prípravok svoj dátum spotreby. Nemali by ste ho ignorovať, lebo po jeho uplynutí sa chemikálie v prípravku znehodnocujú a strácajú svoje ochranné účinky. Väčšinu krémov je dobré spotrebovať približne do roka.

Aj opaľovací krém sa môže pokaziť. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Aj opaľovací krém sa môže pokaziť.

Krém po záruke, ktorý stratil svoj účinok, vyzerá takto:

  • má zmenenú textúru a konzistenciu
  • vonia inak, ako keď ste ho kúpili
  • dráždi vašu pokožku

Veľmi dôležité pre zachovanie účinkov krému je aj jeho uskladnenie. Určite ho nenechávajte na rozpálených miestach ako na deke na slnku či na zadnom okne auta. Aj drahý prípravok takto stráca svoj účinok.


Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media