Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kuchyňa ako z rozprávky: Na riešenie odborníčky sa nebudete vedieť vynadívať, výsledok vás nadchne

14.11.2017 Ružena Škulecová

Sme veľká rodina a práve renovujeme kuchyňu. Rozmýšľame, že by sme ju spojili s obývačkou.

Predsunutá doska ostrovčeka umožňuje barové sedenie. 2 obrázky vo fotogalérii Predsunutá doska ostrovčeka umožňuje barové sedenie.

Vedeli by ste nám poradiť, ako sem umiestniť kuchynský ostrov s barovým sedením a aj veľký kuchynský stôl?

Adriana Kováčová, Partizánske

 

Riešenie

Zmenou životného štýlu sa stali praktickejšie otvorené priestory, a preto vaše rozhodnutie spojiť kuchyňu s obývačkou do jedného veľkého celku považujem za správne. Kuchynský ostrov a jedálenský stôl vytvoria medzi týmito časťami prirodzenú hranicu a súčasne sa o ne podelia.

Kuchynský ostrov

Vaša kuchyňa po spojení s obývačkou bude dostatočne priestranná, aby ste do nej umiestnili jedálenský stôl aj kuchynský ostrov. Ten sa stal pri navrhovaní súčasných kuchýň veľmi obľúbeným prvkom. Väčšinou ide o jednoduchý kváder, materiálovo i farebne nadväzujúci na kuchynskú linku. Riešenie každého kuchynského ostrova závisí od rôznych faktorov, najmä však od dostatku miesta a funkcií, ktoré od neho požadujete.

Veľký stôl je pre rodinu s deťmi nevyhnutný. 2 obrázky vo fotogalérii Veľký stôl je pre rodinu s deťmi nevyhnutný.

Možnosti ostrovčeka

Ostrov sa najčastejšie využíva ako varné centrum, kedy sa pri varení kuchár stáva súčasťou diania. Možnosti ostrovčeka sú však širšie, môžete doň zakomponovať aj umývacie, prípravné a servírovacie centrum, odkladacie priestory a barové sedenie. Jednotlivé alternatívny možno vzájomne prepájať, prípadne použiť aj všetky súčasne.

Veľký stôl pre rodinu

Ak máte viacpočetnú rodinu, na stolovanie je praktickejší jedálenský stôl, ktorý by som umiestnila samostatne, aby bol k nemu prístup zo všetkých strán. Určite budete okolo neho okrem jedenia tráviť veľa času aj inak, napríklad riešiť problémy s rodinou, debatovať s kamarátmi, alebo písať s deťmi domáce úlohy.

Tlačiť Diskusia