Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

7 neobvyklých spôsobov, ako v domácnosti využiť aviváž: Vďaka bodu č. 2 budete mať žiarivé okná bez šmúh

28.07.2017 iva

Nemusí skončiť len na prevoňanie a zmäkčenie bielizne, tu je 7 neobvyklých spôsobov, ako ju využiť aj inak.

Aviváž obsahuje látky, ktoré nielenže vyčistia fľaky, ale napríklad aj rozjasnia sklo. Aviváž obsahuje látky, ktoré nielenže vyčistia fľaky, ale napríklad aj rozjasnia sklo.

➊ Fľaky a nábytok

Mastný povlak na kuchynskej linke, odtlačky na zárubniach, fľaky na dverách – to všetko môžete jednoducho a rýchlo vyčistiť pomocou aviváže. Trochu aviváže rozrieďte v teplej vode a použite.

➋ Čisté okná

Pokiaľ vám došla aviváž, vypláchnite prázdnu fľašu horúcou vodou, prelejte do vedra a poumývajte okná. Nemusíte používať žiadnu okenu či iné čistiace prostriedky na báze alkoholu, ale len preleštite suchou handrou. Budú bez šmúh dlhé obdobie. Ale aviváž môžete použiť kedykoľvek, stačí, ak do teplej vody pridáte trochu aviváže a máte perfektne lesklé okná. Skúste použiť aj na umývanie okien v aute.

➌ Poťahy v aute

Našli ste fľak na poťahu? Aviváž vám pomôže škvrnu odstrániť. Zmiešajte ju s teplou vodou v pomere 1:4 a vyčistite znečistené miesto.

➍ Chúlostivé materiály

Aviváž môžete bezpečne použiť aj na kožu a mramor. Dokonca aj staré kožené veci – kabelky alebo topánky, môžete takto vrátiť späť do života. Stačí, ak trochu aviváže nanesiete na hubku a pretriete kožený povrch, potom zotriete čistou handričkou.

➎ Zaseknutý zips

Pretrite bežec nezriedenou avivážou. Po chvíli prebehnite bežcom po zipse a už by to malo ísť ako po masle.

➏ Odstránenie tapiet

Namiešajte si zmes aviváže a vody v pomere 1:1, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na tapety. Nechajte chvíľu odstáť a potom pôjde strhávanie tapiet veľmi ľahko.

➐ Kondicionér na vlasy

Ak vám došiel kondicionér na vlasy, môžete ho nahradiť výnimočne avivážou zriedenou v troche vody.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media