Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálne nápady na kvetináče z plastových fliaš: Toto si budete chcieť hneď vyrobiť!

16.08.2017 les

Ekologické a zároveň úsporné. Také môže byť recyklovanie plastových fliaš, v ktorých môžete pestovať bylinky aj kvety.

Výborne ukážu farebné plasty. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Výborne ukážu farebné plasty.

Závesný regál

O farebné plastové fľaše rôznych tvarov dnes už nie je núdza. Stačí vystrihnúť z vrchnej časti kúsok plastu tak, aby na spodku ostalo dosť priestoru na hlinu a hrdlo fľaše ostalo tiež celé. To poslúži na omotanie špagátu, na ktorý sa fľaša zavesí.

Výborne ukážu farebné plasty. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Výborne ukážu farebné plasty.

Dobrá rada

Na strihanie použite manikúrové nožnice. Lepšie sa s nimi manipuluje a plast sa tak dá obstrihať naozaj hladkým rezom.

 

Po dĺžke

Vystrihnutím plastu v stredovej časti získate priestor pre rastlinku, ktorej stačí na zakorenenie plytšia pôda. Toto môžete využiť aj na priesady.

Aj takto sa dajú pestovať drobné rastlinky. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Aj takto sa dajú pestovať drobné rastlinky.

Obaly od pracích prostriedkov a aviváže

Odstrihnutím dna z veľkých pevných plastových obalov získate priestor aj na kreativitu. Stačí zobrať farby a vyrobiť si môžete takéto zaujímavé závesné kvetináče.

Pri zdobení môžete zapojiť svoju tvorivosť. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Pri zdobení môžete zapojiť svoju tvorivosť.

S odtokom dole

Ak posadíte kvietok do závesného kvetináča z plastovej fľaše s vrchnáčikom dole, keď rastlinu prelejete, jednoducho zvyšok vody cez vrchnáčik vypustíte.

Preliali ste rastlinu? Nevadí! Stačí vypustiť prebytočnú vodu cez vrchnáčik. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Preliali ste rastlinu? Nevadí! Stačí vypustiť prebytočnú vodu cez vrchnáčik.

Mini skleník

Odstrihnutím fľaše na polovicu vyrobíte mini skleníček, v ktorom sa bude dariť najmä klíčeniu. Do hornej časti stačí narobiť pár dierok kvôli prívodu vzduchu a spodnú časť s hlinou a semienkom ňou prikryte. Použite priehľadnú fľašu, aby mala rastlinka dostatok svetla.

Tlačiť Diskusia
Focus Media