Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zbystrite pozornosť! Aj váš chlap obľubuje tieto jedlá? Ak túžite po dieťatku, je to pre vás zlá správa

05.08.2017 bes

Kvalita mužských spermií je vo všeobecnosti horšia, za čo môžu mnohé vonkajšie faktory.

Neplodnosť musia riešiť partneri spolu. Neplodnosť musia riešiť partneri spolu.

Okrem škodlivej látky BPA, ktorá sa nachádza v plastových pohároch a fľašiach, im neprospievajú ani určité typy potravín. Ktoré k nim patria a ako sú na tom muži vegetariáni?

Zatiaľ čo niektoré potraviny zhoršujú kvalitu a kvantitu spermií, iné vás opäť vrátia do hry. Aké potraviny sú zdravé a prospešné, keď túžite po dieťatku?

Nebezpečné ftaláty

Odborníci varujú: Neplodné páry majú zvýšenú hladinu ftalátov z plastov v krvi! Konkrétne sa jedná o bisfenol A (BPA), chemickú látku, ktorá sa používa na výrobu plastov. Imituje pohlavný hormón estrogén v tele, čo môže viesť k vzniku rakoviny, obezity, ochorenia srdca a neplodnosti! Ak je to možné, nekupujte pitnú vodu v plastových, ale radšej v sklenených fľašiach. Nekupujte potraviny v plechovkách, ktoré sú často lemované BPA.

Toto povyhadzujte!

Aj ten váš miluje salámy, slaninu, párky a ďalšie spracované mäsové výrobky? Aspoň na nejaký čas bude musieť na klobásové hody zabudnúť a zvyknúť si na zdravšie alternatívy, pretože tieto potraviny zhoršujú kvalitu spermií. Do tejto skupiny potravín patria aj paštéty, nátierky a rôzne mäsové konzervy. Muži, ktorí zvyknú konzumovať väčšie množstvá spracovaných mäsových produktov, dosahujú aj horšie výsledky pri umelých oplodneniach. Úspešnejší sú muži, ktorí dávajú prednosť čerstvo tepelne upravovanej hydine.

Čo podporí plodnosť aj zdravie?

Riešením je jedálny lístok, ktorý obsahuje kvalitné čerstvé mäso, predovšetkým hydinu. Konzumácia hydiny zdvíha šance pri umelom oplodnení až o 13 %! Samozrejme, že takáto strava pozitívne ovplyvňuje nielen plodnosť, ale aj celkové zdravie. Kvalita spermií sa zlepší už po troch mesiacoch po úprave stravy.

Ako sú na tom vegetariáni?

Pre nich máme bohužiaľ zlé správy, pretože úplne sa zriecť mäsa ovplyvňuje kvalitu spermií rovnako negatívne, ako keď zvyknete jesť spracované mäsové výrobky.

Tlačiť Diskusia
Focus Media