Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ani váš byt nie je nafukovací? Geniálny tip, ako si zariadiť elegantnú spálňu s veľkým úložným priestorom

16.10.2017 Daniela Mýtna

Zariaďujem si byt a v spálni by som potrebovala na odkladanie vecí priestranné vstavané skrine od steny k stene, ale také, aby ich nebolo na prvý pohľad vidieť.

Stena za posteľou ukrýva veľký úložný priestor. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Stena za posteľou ukrýva veľký úložný priestor.

Chcela by som totiž, aby moja spálňa pôsobila maximálne elegantne.

Olívia Nemešová, Trenčín

  

Riešenie

Zariadenie spálne sa nezaobíde bez úložného priestoru. Vaša spálňa je, našťastie, dostatočne priestranná, a preto si môžete dopriať šatník ukrytý vo veľkej vstavanej skrini po celej dĺžke miestnosti.

 

Aby ho nebolo vidieť

Vašou požiadavkou bolo, aby bol úložný priestor nenápadný. Vzhľadom na pôdorys miestnosti a umiestnenie vstupov z chodby a do kúpeľne som ho navrhla na jediné možné miesto, ktorým je stena za posteľou vybudovaná zo sadrokartónu. Z každej strany postele som nechala voľné vstupy, ktorými sa po odsunutí posuvných dverí z lacobelu dostanete do šatníka.

Vychytávkou sú 
odnímateľné vankúše. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Vychytávkou sú 
odnímateľné vankúše.

 

Veľkorysý priestor

Aby ste získali čo najväčší priestor na odkladanie, dajte si vyrobiť vstavané skrine na mieru. Dokážu využiť daný priestor na maximum, ako aj vyhovieť konkrétnym požiadavkám na množstvo vešia- kových tyčí, zásuviek, špe- ciálnych držiakov, vysúvacích políc či drôtených košov.

 

Vyššie postele pôsobia luxusnejšie

Vzhľadom na blízkosť šatníka som spálňu navrhla s minimom nábytku. Dominantu tvorí čalúnená posteľ, ktorej centrálne postavenie podporujú symetrické nočné stolíky z rovnakého materiálu ako posteľ. Za čelo postele som aplikovala čalúnené panely s odnímateľnými vankúšmi, ktoré zmäkčia priestor a pohlcujú zvuk, rovnako koberec s vysokým vlasom pred posteľou. Pre vaše väčšie pohodlie som k oknu zakomponovala aj oddychový kútik s kreslom a so stolíkom.

Do luxusných interiérov patrí len pár doplnkov. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Do luxusných interiérov patrí len pár doplnkov.

 

Nepreháňajte to

Do spálne okrem šatníka a pos- tele netreba veľa vecí. Je určená na odpočinok, vyhla som sa preto veľkému zdobeniu, počet doplnkov som stiahla na minimum a už vôbec som neuvažovala nad umiestnením televízora alebo počítača. Do spálne sa nehodí ani prílišná pestrofarebnosť, dala som prednosť prírodným odtieňom, ktoré upokojujú a vytvárajú relaxačnú atmosféru.

 

Extra rady

✓ Ak chcete, aby spálňa pôsobila elegantne, vyberte si vyššie postele.

✓ Dojem luxusu dosiahnete, ak posuvné dvere budú lesklé.

✓ Čím viac doplnkov je v miestnosti, tým lacnej- ším dojmom pôsobí.

 

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media