Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na 1. pohľad nenápadný domček, ale keď ho uvidíte zvnútra... Majiteľka z neho vyčarila úžasné hniezdočko

19.10.2017 Stanislava Longauerová

Dekoratérka Karine miluje farby, no hlavne v bytoch svojich klientov. Doma preferuje neutrálnejšie tóny, ktoré sa spájajú s pokojom a tichom.

Dom je zvonku krásne obrastený ťahačkou. 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Dom je zvonku krásne obrastený ťahačkou.

Priestranný dom na vidieku bol postavený v roku 1910. Má 145 m² a v súčasnosti slúži nielen na bývanie, ale aj ako home office pre Karine, ktorá dom zaplnila bohatou zbierkou umenia a starožitného nábytku.

Kto tu býva

Karine Parent je dekoratérka a interiérová konzultantka. Spolu s manželom a s deťmi Thomasom a Valentinou žijú v meste Colombes neďaleko Paríža.

Karine: Doma sa riadim  len náladou,  momentálnymi  potrebami, neexistujú žiadne obmedzenia. 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Karine: Doma sa riadim len náladou, momentálnymi potrebami, neexistujú žiadne obmedzenia.

Rýchle rozhodnutie

Dom so záhradou si terajších majiteľov získal veľmi rýchlo. „Aj napriek tomu, že tu boli použité nemoderné materiály a farby, dom mal viditeľný potenciál. Navyše záhrada ponúka úžasné ticho, do ktorého sa vstupuje priamo z obývačky,“ pochvaľuje si Karine, ktorá od začiatku túžila po krásnom vidieckom dome s veľkou záhradou.

Zmena bola potrebná

Obývacia izba je poetickým mixom moderného nábytku s vlastným šarmom. Biele police na knihy pri dverách Karine sama navrhla a boli vyrobené na mieru. Jedálenský kút na konci obývacej izby je zaujímavý nielen vďaka priehľadným stoličkám z plexiskla, ale aj kvôli stolu z voskovaného betónu s nohami pripomínajúcimi Eiffelovu vežu.

Jedálenské stoličky z plexiskla svojím  tvarom do nálady elegancie krásne zapadli. 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Jedálenské stoličky z plexiskla svojím tvarom do nálady elegancie krásne zapadli.

Kraľuje tu biela

V dome na stenách dominuje biela. „V bytoch zákazníkov používam veľa farieb, preto doma preferujem neutrálnejšiu atmosféru,“ vysvetľuje Karine, ktorá hlavne, pokiaľ ide o nábytok a doplnky, kombinuje najradšej moderný a elegantný vidiecky štýl. Spálňa a detské izby sa nachádzajú v podkroví, na rozdiel od zvyšku domu tu prevláda sivá a ružová. Podlahu tvoria pôvodné kvalitné dubové parkety, čo si Karine veľmi pochvaľuje, pretože miluje chodiť bosá.

Radí aj ostatným

„Moja firma Studio Balthazar ponúka interiérové poradenstvo, home staging a upratanie priestoru,“ vysvetľuje Karine. „Prvé dve spočívajú v úprave interiéru nehnuteľnosti určenej na bývanie, predaj či prenájom. Čo sa týka upratania priestoru, ide o domácnosti, ktorých majitelia trpia vo svojich domovoch pocitom zapratania a potrebujú interiér odľahčiť od vecí, jednoducho celkovo lepšie usporiadať svoj životný priestor. Pomáham im tak s výberom vhodných materiálov, farieb, doplnkov, no hľadáme spolu aj odpovede na praktické problémy.“

Farby ostanú u klientov

Karine pravidelne mení niektoré prvky v dome. „Na rozdiel od interiérov svojich klientov, kde často za sebou zanechám byt ako čistý list, ktorý treba nanovo popísať nábytkom a doplnkami, doma sa riadim len náladou, momentálnymi potrebami, neexistujú žiadne obmedzenia,“ prezradí svoj kľúč k dokonalej spokojnosti.

Múdra záhrada

V záhrade pôvodní majitelia pred vyše 20 rokmi vysadili panenský vinič a popínavé ruže, ktoré medzi sebou dodnes súťažia o prvenstvo na južnej fasáde domu. Rastie tu aj japonský javor, dokonca bambus. Počas celej sezóny kvitne aspoň zopár stromov a kvetov, takže trvalé kvitnutie je nielen obrovskou výhodou, ale aj bonusom ku krásnemu domu.

Starú kovovú konštrukciu vybavila  Karine pohodlným matracom a epedami. 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Starú kovovú konštrukciu vybavila Karine pohodlným matracom a epedami.

Karine radí

„Rada varím, preto v kuchyni trávim naozaj veľa času. Dnes to tu vyzerá útulne, ale prešli sme dlhú cestu, kým sme dospeli až sem. V čase kúpy mala rustikálna kuchynská linka vyše 25 rokov, takže kuchyňa zúfalo potrebovala vynoviť. Pri zariaďovaní sa preto zamerajte hlavne na miesta, kde budete tráviť najviac času.“


Pozrite si aj nádhernú spálňu a detskú izbu! Všetky fotky nájdete v galérii >>>


3 nápady na ukradnutie:

Nezvyčajné zbierky

Ľudia zbierajú rôzne veci, od servítok až po lampy. Krásne sú napríklad zbierky skla. Karine vystavuje svoju zbierku gulí zo zeleného skla v prúte- nom košíku spolu s obrovským kľúčom.

Nezvyčajné zbierky 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Nezvyčajné zbierky

Podkrovné police

Ak neviete, čo s priestorom v izbe pod šikmou strechou, určite ich minimálne na oboch koncoch využite na police. Ideálne je vytvoriť police po celej dĺžke a tie ukryť za skrinkové dvierka.

Podkrovné police 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Podkrovné police

Umenie – kde si?

V súčasných interiéroch sa neraz na umenie zabúda. Sošky a obrazy nahrádzajú vonné sviečky a plagáty či nástenné tapety. Ak máte náhly pocit zmeny, začnite s menšou bustou alebo soškou.

  Umenie - kde si? 16 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Umenie - kde si?

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media