Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majitelia zmenili starý domček od základov: Počkajte, až uvidíte tie úžasné izby, toto sa naozaj vydarilo

16.04.2018 living4media

Andrea a jej priatelia si kúpili vidiecky dom vo Francúzsku. Stará kamenná usadlosť sa pod vplyvom farieb čoskoro zmenila na vzdušný prázdninový dom.

Kamenný dom na francúzskom vidieku slúžil pôvodne ako malý zámok. 14 obrázkov vo fotogalérii Kamenný dom na francúzskom vidieku slúžil pôvodne ako malý zámok.

Hľadanie nehnuteľnosti v inej krajine nie je také jednoduché. Vedia o tom svoje aj Andrea, jej partner Wolfgang a priatelia Caroline a Niko, ktorí sa rozhodli spoločne kúpiť dom vo Francúzsku. Zamerali sa na malebný región Perigord na juhozápade krajiny. „Väčšina domov už bola po rekonštrukcii, čím stratili svoje kúzlo,“ spomína Andrea na sklamanie z ponuky miestnych maklérov.

 

Kto tu býva

Andrea Overbeck žije s partnerom Wolfgangom Wunderlichom v nemeckom Ammersee blízko Mníchova. Niekoľko rokov pracovala ako letuška, od roku 1999 je vlastníčkou a zakladateľkou internetového obchodu Overbeck and Friends so zameraním na doplnky do domácnosti.

Andrea predáva doplnky do domácnosti. 14 obrázkov vo fotogalérii Andrea predáva doplnky do domácnosti.

 

Rok a litre vína

Obrat nastal, keď im známy odporučil stretnutie s potomkami nedávno zosnulého majiteľa zámku de Moncé. Stačilo prvý raz prekročiť prah tejto čarovnej vidieckej usadlosti a Andrea vedela, že to je ono. Buď táto, alebo žiadna iná, pomyslela si... Trvalo to takmer rok a niekoľko dlhých večerov pri červenom víne, kým s dedičmi dospeli k dohode a štyria priatelia sa stali šťastnými majiteľmi Manoir de Moncé. Sen o prázdninovom dome skombinovaný s rentiérstvom sa konečne naplnil.

 

 

Z generácie na generáciu

Vznik usadlosti s viac než 500 m² obytného priestoru a 30 hektármi lesa, lúk a polí sa datuje až do stredoveku. „Výhodou je, že dom bol vo vlastníctve tej istej rodiny niekoľko generácií. To býva zvyčajne zárukou toho, že zásahy do stavby sú oveľa šetrnejšie,“ hovorí Andrea. Aby tu však vznikla príjemná dovolenková destinácia, bolo treba ešte vykonať mnohé opatrenia.

Interiér hýri farbami. 14 obrázkov vo fotogalérii Interiér hýri farbami.

Dvere sú z vonkajšej strany natreté červenou a zvnútra modrou farbou. 14 obrázkov vo fotogalérii Dvere sú z vonkajšej strany natreté červenou a zvnútra modrou farbou.

 

Starý priestor pre moderných ľudí

Noví majitelia teda zrekonštruovali nehnuteľnosť od základov. Škrabala sa omietka, kládli nové rúry, inštalovali rozvody, sanovali základy. „Aby tu vznikol moderný prázdninový dom, zachovali sme to najlepšie z minulosti a to sme prispôsobili súčasnosti,“ vysvetľuje Andrea. Aj vďaka tomu vznikol pred domom bazén s rozmermi 14 x 6 metrov a zariadili aj moderné kúpeľne i kuchyne. 

V tomto apartmáne prevládajú jemné modré doplnky. 14 obrázkov vo fotogalérii V tomto apartmáne prevládajú jemné modré doplnky.

Jemnosť tu stojí na doplnkoch so ženským podtónom. 14 obrázkov vo fotogalérii Jemnosť tu stojí na doplnkoch so ženským podtónom.

 

Prichádzajú farby

Čo sa týka interiéru, pod drobnohľad ho dostala práve Andrea. Ako majiteľka obchodíka s doplnkami do domácnosti mala príležitosť preukázať zmysel pre dizajn, materiály a svieže farebné kompozície. „Po tom, čo sme oslobodili miestnosti od sutín, chodila som z izby do izby a pýtala sa: Čo tento dom potrebuje? Odpoveď bola vždy rovnaká – farby!“

V žiadnej izbe nesmie chýbať aspoň pár kytíc čerstvých kvetov zo záhrady. 14 obrázkov vo fotogalérii V žiadnej izbe nesmie chýbať aspoň pár kytíc čerstvých kvetov zo záhrady. Písanie listov už síce vyšlo z módy, ale tento písací stolík k tomu priam nabáda. 14 obrázkov vo fotogalérii Písanie listov už síce vyšlo z módy, ale tento písací stolík k tomu priam nabáda.

 

Nový náter všetko zmení

Usadlosť je rozdelená na časť, ktorú obývajú majitelia, zvyšok tvoria izby a štúdiá s kuchynkou pre hostí. V otvorenej obývacej izbe, oddelenej od hlavného domu chodbou, ostala zachovaná kuchynská linka z robustného dreva, ktorú natreli pastelovo zelenou farbou. Jedálenskú časť tvoria stôl a stoličky v červenej a ružovej. „Je neuveriteľné, ako nový náter všetko zmení,“ žasne ešte aj dnes Andrea, ktorá má tiež skvelé oko, pokiaľ ide o výber textílií.

V moderne zariadenej kúpeľni nechýba elektrický radiátor. 14 obrázkov vo fotogalérii V moderne zariadenej kúpeľni nechýba elektrický radiátor.

Kreslá majú ten istý dizajn, líšia sa len farebným odtieňom červenej. 14 obrázkov vo fotogalérii Kreslá majú ten istý dizajn, líšia sa len farebným odtieňom červenej.

 

Bezbolestný prechod v čase

Andrea rada kombinuje obľúbené kúsky zo svojich kolekcií: koše, plechovky, vázy, lampy, rámy s obrázkami a svietniky. Chýbať nesmú čerstvé kvety zo záhrady alebo z miestneho trhu. Výsledkom jej zariaďovania je nezvyčajný prechod v čase, takže vďaka farebným detailom dokázala Andrea previesť Manoir de Moncé veľmi bezbolestne do novej éry. Jej štýlová zmes dodala starému domu modernú dušu bez toho, aby stratila svoj pôvab. Manoir de Moncé ožil a dnes už víta pravidelne nielen svojich majiteľov, ale aj mnoho hostí.  

  V improvizovanej malej kuchynke prevládajú pastelové farby. 14 obrázkov vo fotogalérii V improvizovanej malej kuchynke prevládajú pastelové farby.

3 nápady na ukradnutie:

Obaly na kvety

Takéto milé obaly na kvetináče si môžete vyrobiť aj sami prepletaním farebných viazacích PES pások. Na spodok však určite nezabudnite dovnútra vložiť praktickú mištičku na odtekanie vody.

Obaly na kvety 14 obrázkov vo fotogalérii Obaly na kvety

 

Kúzelná tapeta

Tapeta dokáže nielen zakryť rôzne neriešiteľné fľaky na stene, ale privádza do interiéru aj atmosféru. Zároveň ponúka priestor na splývanie, ako v prípade utierky, ktorá visí pod poličkou.

Kúzelná tapeta 14 obrázkov vo fotogalérii Kúzelná tapeta

 

Samé kvety

Nezameniteľná vôňa. Tá prezradí prítomnosť každej záhradnej alebo lúčnej kytice v byte. Počas dňa však slúži aj ako najkrajší prírodný interiérový doplnok. Preto si zabezpečte vázičky po celom byte! 

Samé kvety 14 obrázkov vo fotogalérii Samé kvety

Tlačiť Diskusia (1)