Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Eva nenávidela pohľad na svoje telo: Dala si zväčšiť prsia a stalo sa niečo, čo prekvapilo aj jej muža

14.11.2017 iva

Vždy som túžila mať detičky a splnilo sa mi to krátko po dvadsaťpäťke.

Svoju dcéru milovala, ale aj tak trpela depresiami. Svoju dcéru milovala, ale aj tak trpela depresiami.

Stretla som životnú lásku a po pár rokoch sme sa rozhodli, že dáme život novému človiečiku. Podarilo sa mi otehotnieť na prvý šup. Užívala som si chvíle, keď mi rástlo bruško, každú jednu striu na mojom tele som milovala, lebo mi dávala zmysel. Pôrod prebehol taktiež bezproblémovo a prvé dni s bábätkom sme si naplno užívali. Bola som tá najšťastnejšia žena, malú dcérku som si strážila ako oko v hlave a milovala ju.

Telo sa mi však po dojčení riadne zmenilo, moje prsia zostali ovisnuté a pohľad na ne nebol potešujúci. Vraví sa, že prsia sú symbolom ženy. Dlhé tri roky som premýšľala nad zväčšením prsníkov. Manželovi som sa priznala, že hľadám kliniky, pozerám referencie pacientiek, najprv mi povedal, že to nepotrebujem, ale ja som sa naozaj cítila ako dievča, čo dospieva.

Moje pocity pochopí iba žena, ktorá zažila podobné trápenie ako ja. To trápenie viedlo k samotnej depresii, po večeroch som sa len pozerala smutne na seba do zrkadla. A tak som jedného dňa zavolala na kliniku, objednala som sa na konzultáciu. Dostala som termín operácie a musela sa s tým zdôveriť mužovi a mamine, aby mi po zákroku pomohli na pár dní s malou.

Muž len zalomil rukami, no na kliniku ma odviezol. Bála som sa, ako to celé dopadne, triasla som sa na operačnom stole, myslela som na to najhoršie. Zobudila som sa po narkóze a mala som pocit, že môj život sa teraz zlepší. Od operácie ubehlo 5 mesiacov a môžem len povedať, že sa cítim úžasne a žensky. Veľmi mi to zmenilo život, dvihlo sebavedomie a rozjasnilo myslenie. Aj manžel je s mojou premenou veľmi spokojný.

Eva

Tlačiť Diskusia (2)