Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Au! Dá sa vôbec chodiť vo vysokých topánkach s úsmevom na perách? Použite 1 malý trik a bolesť bude fuč

31.10.2017 bes

Dá sa vôbec chodiť vo vysokých topánkach bez bolesti? Aký typ podpätku uprednostniť? Čítajte a dozviete sa!

Ktoré podpätky sú naozaj pohodlné? 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Ktoré podpätky sú naozaj pohodlné?

Aj vy máte vo svojom okolí ženu, ktorá tvrdí, že jej vysoké topánky sú takééé pohodlnééé? Ak s ňou nemôžete súhlasiť, ste na správnej adrese. Prezradíme vám, ktoré vysoké podpätky sú komfortné a ako si poradiť s nepríjemnou bolesťou chodidiel.

Existujú vôbec pohodlné vysoké podpätky?

Takže buďme realistky a začnime zlou správou. Niektoré vysoké topánky sú naozaj pohodlnejšie. Ale také pohodlné ako nízke, bohužiaľ, nenájdete. Dôvodom je neanatomická poloha, ktorú musí zaujať chodidlo vo vysokej obuvi. Váha tela sa rovnomerne nerozloží na celé chodidlo ako v nízkych topánkach, ale zaťaží hlavne jeho bruško a prsty. Tak vznikajú pri dlhšom státí a chodení neznesiteľné bolesti.

Pohodlné alebo ako za trest? Záleží na kvalite!

Nikde inde v móde nepocítite rozdiel medzi lacným a drahým tak výrazne, ako pri topánkach. Hoci aj cenovo výhodné topánky môžu vyzerať supertrendovo, väčšinou sú veľmi nepohodlné. Na vine je hlavne materiál – umelá koža, ktorá sa chodidlu neprispôsobí ani po čase. Kvalitnú topánku rozpoznáte hneď, ako do nej vhupnete. Stielka je mäkká a ergonomicky tvarovaná. Vnútorné stehy sú ploché a pri chôdzi ich vôbec necítite. Kvalitná koža sa časom prispôsobí prirodzenému tvaru chodidla, preto sa investícia do takýchto topánok určite oplatí. Pohodlné alebo ako za trest? Záleží na kvalite! 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Pohodlné alebo ako za trest? Záleží na kvalite!

Čím širší podpätok, tým komfortnejšie topánky

Samozrejme, v otázke pohodlia hrá dôležitú úlohu aj samotný podpätok. Čím je nižší, tým sú topánky pohodlnejšie. Rozhodujúci je aj jeho tvar. Zatiaľ čo v ihličkách na seba bolesť nenechá dlho čakať, pretože váha tela sa sústreďuje len bodovo, široké blokové podpätky sú oveľa komfortnejšou voľbou. Absolútnym favoritom je z tohto hľadiska klinový podpätok, pretože postupný prechod umožňuje rovnomerne zaťažiť aj ostatné časti chodidla.

Zviažte prsty! Tento trik funguje!

Tenký vysoký podpätok je vrcholom elegancie. Ak ho nemôžete nosiť pre silné bolesti, pomôže vám jednoduchý trik – tretí a štvrtý prst spojte lepiacou páskou z lekárne. Dajte pozor, aby ste ich nezlepili prisilno, páska má držať pevne, ale nesmie tlačiť. Týmto spôsobom odbremeníte presne ten nerv, ktorý môže za príšerné bolesti chodidiel pri nosení vysokých podpätkov.

A čo špeciálne vankúšiky do vysokej obuvi?

Skutočne je chôdza vo vysokých topánkach vďaka nim pohodlnejšia? Gélové vankúšiky sa nalepia do prednej časti obuvi a postarajú sa o komfortnejší pocit. Rozdiel pocítite hlavne pri dlhšom státí. Žiadny zázrak však nečakajte, po celom dni na podpätkoch vás budú nohy bolieť tak či tak.

Rada na záver: Vysokých podpätkov sa zrieknite, ak sa u vás začnú prejavovať symptómy Hallux valgus (deformita kĺbu palca na nohe). Je dokázané, že jej vznik súvisí s nosením vysokých špicatých lodičiek.

Tlačiť Diskusia
Focus Media