Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Noc je pre Petru peklo! Každý večer sa opakuje rovnaký scenár: Z tohto som naozaj zúfalá...

07.12.2017 brona

Keď príde Petra do roboty, urobí si hneď kávu. Je to jej tretia alebo aj štvrtá, bez dvoch šálok po zobudení nevie fungovať.

Petra (35) žije v strese: „Každú hodinu som hore.“ Petra (35) žije v strese: „Každú hodinu som hore.“

„Často som v práci od rána od ôsmej do siedmej večer. „Tlaky v práci na výkonnosť sa neustále zvyšujú, neviem, čo skôr a stále to nie je dosť. Cestou z práce nakúpim a doma navarím večeru pre syna. Kým sa najeme, skontrolujeme úlohy a uložím ho spať, je aj pol desiatej. Potom si chcem pozrieť niečo v televízii, ale po desiatich minútach sa mi zatvoria oči. Ale o pol noci som opäť hore. Hodinu bdiem, hlavou sa mi ženú myšlienky na prácu aj na moje rozpadajúce sa manželstvo. Takto to ide približne každú hodinu a pol. Keď ráno môžem vstať, som šťastná. Ďalší a ďalší večer sa tento scenár opakuje,“ vraví zúfalá Petra.

Zatiaľ jej najviac pomohla dlhšia „péénka“, pretože mohla z hlavy vypustiť všetky stresujúce myšlienky, nespavosť sa však s normálnym pracovným cyklom opäť vracia. Petra je zúfalá, ale bráni sa užívaniu liekov. „Skúšam rôzne bylinkové preparáty, teraz mám pocit, že mi zaberajú, tak verím, že sa všetko na dobré obráti.“

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media