Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Máte doma starú posteľnú bielizeň? Nevyhadzujte ju! 5 úžasných trikov, ako ju využiť na niečo celkom iné

30.11.2017 iva

Opotrebovali ste už posteľnú bielizeň a chystáte sa ju vyhodiť? To nie je nutné – poradíme, kde u vás doma môžete nájsť pre ňu ďalšie využitie!

Ako využiť starú posteľnú bielizeň? 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Ako využiť starú posteľnú bielizeň?

Vrece na špinavú bielizeň

Keď sa vydáte niekam na cesty alebo idete na dovolenku, stará obliečka na posteľnú bielizeň vám poslúži ako skvelé vrece na špinavú bielizeň.

Ochrana kabáta

Do obliečky spravte dieru a natiahnite ju na vešiak s kabátom či so zimnou bundou. Tak veci ostanú dobre uchované a chránené až do ďalšej zimy.

Vankúš pre domáce zvieratko

Aj Dunčo má rád nejaký svoj vankúšik: jednoducho vezmite starú obliečku na vankúš, vypchajte ju druhou obliečkou a vankúšik pre psíka je hotový.

Krycí podklad

Starými plachtami a obliečkami môžete zakryť podlahy, nábytok a koberce, keď idete maľovať byt alebo dom. Vyjde vás to lacnejšie ako kupovanie krycích fólií.

Vrecko na pranie

Citlivé látky a materiály alebo látkové topánky dajte do starej obliečky. Nahradíte si tak vrecko na bielizeň na pranie v práčke, a to úplne zadarmo. Vyrobte si zo starej plachty vrecko na pranie. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Vyrobte si zo starej plachty vrecko na pranie.

Tlačiť Diskusia
Focus Media