Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Neuveríte, že je to ona! Dnes pôsobí chladne a skôr mužsky, no kedysi... Tilda Swinton bola takáto sexi

14.11.2017 bak

Na fotkách zo začiatku kariéry by ste ju nespoznali! Je to vôbec tá istá žena?

Tilda Swinton 9 obrázkov vo fotogalérii Tilda Swinton

Anglická herečka, modelka a umelkyňa Tilda Swinton má 57 rokov a jej tvár je neprehliadnuteľná. Oscarová Tilda pôsobí ako éterická obojpohlavná bytosť a svoje ženské prednosti nijak nezvýrazňuje, práve naopak. Ostré črty podčiarkuje krátkym účesom a na červenom koberci sa objavuje často bez mejkapu. Práve jej jedinečnosť jej však priniesla mnohé filmové roly aj prestížne reklamné kampane.

Tilda Swinton 9 obrázkov vo fotogalérii Tilda Swinton

Jeden z prvých filmov, v ktorých sa objavila, je nemecká dráma Egomania – Island Without Hope. Ten bol nakrútený v roku 1986 a Tilda tam v úlohe Sally pôsobila veľmi žensky a pôvabne. Svoje nežnejšie ja predviedla aj vo filmoch Caravaggio (1986) a Broken Flowers (2005). Treba uznať, že dlhé vlasy jej pristanú, ale skôr jej strohý bezpohlavný imidž z nej spravil jedinečnú značku.

Tilda Swinton vo filme Egomania — Island Without Hope (1986) 9 obrázkov vo fotogalérii Tilda Swinton vo filme Egomania — Island Without Hope (1986)

Tilda sa narodila v Londýne do aristokratickej rodiny a navštevovala tie najprestížnejšie školy. Najprv sa začala zaujímať o divadlo, neskôr prerazila aj vo svete filmu. Celosvetovú slávu získala filmom The Beach (2000). Bezpohlavnú bytosť – archanjela Gabriela si zahrala vo filme Constantine. Oscara získala za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe vo filme Michael Clayton.

Počas nakrúcania fantasy série Letopisy Narnie sa zahľadela do zajačika Sandra Koppa (39), ktorý je od nej o 18 rokov mladší. Opustila kvôli nemu manžela, scenáristu Johna Byrnea, s ktorým má dvojičky Xaviera a Honora (20). Na jednej z prominentných škôl, kde študovala, bola jej spolužiačkou a dobrou kamarátkou aj princezná Diana.

Všetky fotky nájdete v galérii >>>

Tlačiť Diskusia (3)