Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Wow! Lucia Hurajová ukázala svoje hniezdočko, oplatí sa vidieť... a tá postieľka pre jej rozkošné dvojičky

27.11.2017 Daniela Mýtna

Sympatickej herečke sa vďaka premyslenému projektu bytu a inšpirácii z Paríža podarilo vytvoriť pre seba a svoju rodinu úžasné bývanie.

Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve.

Lucia absolvovala francúzske bilingválne gymnázium, herectvo na VŠMU a má doktorát z teatrológie. Počas vysokej školy absolvovala ročnú stáž v Paríži. Na Slovensku ju môžu televízni diváci vidieť v seriáli Pravá tvár a v Česku napríklad v seriáli Dokonalý svet. Hrá v Štúdiu S, v Divadle v podpalubí a v Túlavom divadle, ktoré je jej srdcovkou.

 

Koho sme navštívili

Lucia Hurajová

Vek: 41

Povolanie: herečka, moderátorka

Obľúbený štýl: funkcionalizmus

Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Lucia Hurajová vo svojom kráľovstve.

Čo má radšej? 

film / divadlo (Divadlo ako herečka, film ako divák)

káva / čaj

vaňa / sprcha

mesto / vidiek

 

To sa často nestáva

S manželom Richardom majú synčeka Maximiliána a pred pár mesiacmi do rodiny pribudli dvojčatá, ktoré sa pri našej návšteve spokojne usmievali v postieľke. „Mám toho teraz veľa, ale našťastie mám obrovskú podporu a pomoc svojej rodiny,“ priznala sympatická herečka, ktorej v prvých mesiacoch po narodení detí pomáha mama i opatrovateľka.

Sedačka, závesy, rámy obrazov  i tienidlo lampy sú krásne zladené. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Sedačka, závesy, rámy obrazov i tienidlo lampy sú krásne zladené.

Stena v obývačke je využitá od podlahy po strop. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Stena v obývačke je využitá od podlahy po strop.

 

Premyslený projekt

Byt, v ktorom Lucia so svojou rodinou býva, sa nachádza v lukratívnej časti Bratislavy. Dom je neautorizovaným projektom architekta Dušana Jurkoviča a jeho rukopis cítiť naozaj všade. Dispozícia bytu je úžasne premyslená, nielen pokiaľ ide o funkčnosť, ale aj presvetlenie a úložné priestory. Tie sú zabudované tak, že ich každý prehliadne, ale majiteľom umožnia mať dokonalý prehľad vo veciach. Pri troch deťoch je to pre Luciu ozaj veľká výhoda.

Pri francúzskom okne je jedálenský stôl. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Pri francúzskom okne je jedálenský stôl.

 

Dosť svetla aj bez okna

Hneď pri vchode je malá hala, kde je toaleta a vstavané skrine na odkladanie kabátov, topánok a sezónnych vecí. Hoci tu nie je svetlík, svetlo prichádza z jedálne spojenej s kuchyňou, kde je jedno veľké okno i balkónové dvere.

 

V jednom štýle

Okrem nábytku, ktorý je iba z dreva, byt zjednocuje aj rovnaká podlaha. „Zrušila som prahy, nikdy som ich nemala rada. Možno si to človek na prvý pohľad ani neuvedomí, ale ak ho nič nedelí a nelimituje, zväčšuje to priestor,“ tvrdí Lucia, ktorej je blízky funkcionalizmus. To je dôvod, prečo sa v jej byte nesie všetko v jednotnom štýle – od farby nábytku až po dvere a zárubne.

  Biele skrinky v kuchyni človek vôbec nevníma. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Biele skrinky v kuchyni človek vôbec nevníma.

Inšpirácia z Paríža

Mladá herečka žila niekoľko mesiacov v Paríži, ktorý ju veľmi inšpiroval. „Pointa parížskych bytov je v tom, že nie sú preplnené, a taký som chcela aj ten svoj. Máme tu dokonca klasické francúzske okná a vysoké stropy, takže už samotný byt bez zariadenia mal atmosféru, ktorú zbožňujem.“

 

Jednotný základ

Platí to aj pre obývačku, kde je dostatok miesta na oddychovanie i hranie, pritom je v nej veľká sedačka, knižnica cez celú stenu, rozkladací stolík i drevené hračky pre deti. Veľkosť priestoru podporujú aj neutrálne farby – sivá, biela a farba dreva. Žiadne iné sem Lucia nechcela. „Keď sa byt zaplní vecami, tak či tak sa im nevyhnete.“

  Postieľka je na kolieskach, vďaka čomu má Lucia deti stále na očiach. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Postieľka je na kolieskach, vďaka čomu má Lucia deti stále na očiach.

Miesto na súkromie

V zadnej časti bytu sa nachádza ešte detská izba a spálňa s vlastnou kúpeľňou. Aj v stene, popri ktorej sa do izieb prichádza, sú od podlahy po strop zabudované úložné priestory, takže ani tu zapratanie miestností nehrozí.

 

S úsmevom to ide ľahšie

Lucia je momentálne v jednom kole – stará sa o deti a domácnosť, nakrúca seriály, hrá v divadle... Je obdivuhodné, koľko toho stihne, a pritom jej nemizne úsmev na tvári. „Mám rada všetky stránky života. Som spokojná, že sme všetci zdraví, navyše mám krásnu rodinku a aj prácu, ktorá ma nesmierne baví.“ 

 

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media