Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majitelia sa pustili do rekonštrukcie: V kuchyni vám udrie do oka 1 vec, našli by ste odvahu na toto?

11.12.2017 living4media

Odrazu to začala byť jednoducho nuda. Preto sa Sandra s Pietrom pustili vo svojom atypickom dome do výraznej zmeny interiéru.

Sandra pochádza z holandského mestečka. 14 obrázkov vo fotogalérii Sandra pochádza z holandského mestečka.

Kto tu býva

Sandra a Pieter žijú v holandskom mestečku Grave, majú syna Finna (11).

1 Netreba sa hneď sťahovať

Sandra s Pietrom sa do domu s výhľadom na rieku Maas nasťahovali pred 16 rokmi. No aj pohodlné bývanie v dome s netradičnými medziposchodiami začne byť časom tak trochu nuda. Pár mesiacov dozadu začali teda manželia premýšľať o kúpe nového domu. Ale prečo sa hneď sťahovať, ak stačí zmeniť štýl zariadenia?

Výrazná zmena interiéru prospela. 14 obrázkov vo fotogalérii Výrazná zmena interiéru prospela.

Ťahavé rastliny tejto domácnosti naozaj svedčia. 14 obrázkov vo fotogalérii Ťahavé rastliny tejto domácnosti naozaj svedčia.

2 Každej izbe nájdite miesto

Redizajnom a obnovou napokon prešlo všetko s výnimkou spálne a garáže, ktorá sa neskôr stane herňou pre Finna. Práve na prízemí sa trochu netradične nachádza spolu s pracovňou a kúpeľňou aj jeho malá detská izba. Má však dostatočne veľké okná, takže pôsobí vzdušne. Vďaka medziposchodiam sa už o pár schodov vyššie nachádza rekonštrukciou rozšírená kuchyňa.

Jedálenský kút je extravagantný a útulný zároveň. 14 obrázkov vo fotogalérii Jedálenský kút je extravagantný a útulný zároveň.

Červená v kuchyni vytvorila úžasný kontrastný efekt. 14 obrázkov vo fotogalérii Červená v kuchyni vytvorila úžasný kontrastný efekt.

3 Hľadajte farbu, ktorá vám sadne

Jedna zo stien v kuchyni je vymaľovaná vcelku odvážne. „Zelená kuchyňu krásne rozjasnila,“ hovorí Sandra a priznáva, že spočiatku mali menšie obavy. „Tento odtieň sa nám páči aj preto, lebo vytvára zaujímavý kontrast s červenou retro chladničkou,“ dodáva. Nuž a pokiaľ názor jedného dňa zmenia, vymaľovať stenu inou farbou bude naozaj to najmenej.

Horné skrinky nahradila na pravej strane len účelná minipolička. 14 obrázkov vo fotogalérii Horné skrinky nahradila na pravej strane len účelná minipolička.

Starý nábytok pred rozpadom? Kdeže, toto je skrinka s dušou. 14 obrázkov vo fotogalérii Starý nábytok pred rozpadom? Kdeže, toto je skrinka s dušou.

4 Ako solitér poslúži obraz

Z kuchyne sa popri jedálenskom kúte vychádza na veľký slnečný balkón s markízou, odkiaľ svetelné lúče dosiahnu až do obývačky. Tá leží presne uprostred domu na 2. medziposchodí. Veľké panoramatické okná a vysoký strop ešte viac prispievajú k pocitu otvorenosti, ktorý nestlmila ani tmavomodrá stena oproti a veľký gauč v tom istom odtieni. Možno aj preto, že najviac pozornosti na seba púta veľký obraz s kvetmi vo váze.

5 Pohodlie nájdete vďaka vankúšom

Posledné schodíky smerujú do spálne s kúpeľňou. Aj tá je ladená v sivej, čiernej, bielej a zelenej farbe. Vďaka čalúnenému čelu a množstvu mäkkých vankúšov je pohodlná posteľ celodenným lákadlom k odpočinku. Možno aj kvôli tomu ju manželia odizolovali na samý koniec...

Kvety nechýbajú ani v spálni. Závesný kvetináč sa sem skvele hodí. 14 obrázkov vo fotogalérii Kvety nechýbajú ani v spálni. Závesný kvetináč sa sem skvele hodí.

Spálňa je v neutrálnych farbách. 14 obrázkov vo fotogalérii Spálňa je v neutrálnych farbách.

6 Inšpirujte sa, no nekopírujte

Sandra odvážne mieša staré s novým a spája kúsky z druhej ruky s úplne novým nábytkom. Pri zariaďovaní čerpala inšpiráciu z Instagramu a Pinterestu, no v konečnej fáze už bola unavená z fotografií, ktoré sa na seba veľmi podobali. „Dať sa inšpirovať obrázkami je v poriadku, ale úplne ich kopírovať je nuda,“ trvá na svojom Sandra.

Do tejto kúpeľne sa vchádza priamo zo spálne. 14 obrázkov vo fotogalérii Do tejto kúpeľne sa vchádza priamo zo spálne.

7 Treba nájsť správnu mieru

Aj napriek tomu, že Sandra miluje štýl vintage, dom pôsobí mimoriadne moderne. „Staré veci vo mne vzbudzujú pocit pohody, ale určite nechcem, aby to tu vyzeralo ako v showroome,“ tvrdí Sandra. Spojením nového dizajnu so starým nábytkom, sklom a s porcelánom sa jej podarilo vyhnúť tomu, aby to v žiadnom smere neprehnala.

8 Farebný motív dom prepojí

Interiér ovládli sýte farebné kombinácie a žiadnej návšteve netrvá dlho, kým pochopí, že obľúbenou farbou rodiny je práve zelená. Je rozptýlená po dome v podobe malých detailov, ktoré pomáhajú udržiavať celý dom v dokonalom súlade. „Veľa rastlín a kvetov, ako aj fakt, že zopár vecí z času na čas zmeníte, udržujú domov svieži a nadčasový,“ radí Sandra. 

Detská izba je malá, no vďaka veľkým oknám pôsobí priestrannejšie. 14 obrázkov vo fotogalérii Detská izba je malá, no vďaka veľkým oknám pôsobí priestrannejšie.

3 nápady na ukradnutie:

Čaro zrkadiel

Po stene stačí rozmiestniť zopár menších zrkadiel a priestor sa začne opticky prehlbovať. Rozostavte ich len na menšiu časť steny, najlepšie k oknu. Kombinovať môžete tiež rôzne tvary rámov.

Čaro zrkadiel 14 obrázkov vo fotogalérii Čaro zrkadiel

Zelená a červená

Červená v kuchyni podnecuje k jedlu. Ak ju však prinesiete iba v detailoch, v kombinácii s upokojujúcou zelenou nebude naozaj nikoho rušiť. Sandra ich veľmi dobre doplnila čiernou a bielou farbou.

Zelená a červená 14 obrázkov vo fotogalérii Zelená a červená

Kúzelné medziposchodia

Toto trochu netradičné riešenie s polovičnými poschodiami má svoje výhody. Nenachodíte sa príliš a jednotlivé miestnosti sú ešte viac otvorené a zároveň prepojené s ostatnými izbami.

  Kúzelné medziposchodie 14 obrázkov vo fotogalérii Kúzelné medziposchodie

Kde a ako použiť ZELENÚ?

✓ na jednej zo stien

v miestnosti

✓ v detailoch ako obliečky na vankúš, váza...

✓ izbové rastliny a kvety

Sandra radí

3 nápady pre originálny interiér

■ s drevom to nepreháňajte, stačí na podlahe a niektorých skrinkách 

■ objavte vlastnú paletu farieb, ktorá vám vyhovuje 

■ zvoľte farbu, ktorá sa bude opakovať v každej miestnosti, hoci len v detailoch

Tlačiť Diskusia