Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dominika Richterová z Paneláka ukázala svoje hniezdočko: Toto by ste o takej jemnej kráske nepovedali

15.01.2018 Stanislava Longauerová

Herečka Dominika Richterová známa zo seriálov Hlavne, že sa máme radi, Panelák a ZOO má rada romantický vidiecky štýl. A k jej jemnosti sa naozaj dokonale hodí. Ale jednu vec by ste od nej nečakali...

Dominika: „Viem si predstaviť, ako  sedím ráno na balkóne,  pijem kávu a pozerám sa,  ako idú ľudia do práce.“ 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Dominika: „Viem si predstaviť, ako sedím ráno na balkóne, pijem kávu a pozerám sa, ako idú ľudia do práce.“

V štrnástich odišla do Bratislavy na konzervatórium, je to už teda viac než desať rokov, čo sa stará sama o seba. Hrá v divadle, má za sebou skúsenosť v televízii, spieva, tancuje, nečudo, že o pracovné ponuky núdzu nemá. Tento rok sú však pre ňu prioritou štátnice na činohre VŠMU.

 

Vizitka

Dominika Richterová

Vek: 26

Povolanie: herečka, muzikálová speváčka

Obľúbená farba: všetky okrem tmavohnedej a žiarivej oranžovej

Motto: „Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj urobiť.“ Walt Disney

 

Vynovuje postupne

Byt, ktorý si prenajíma od príbuzných, predstavuje samostatnú bytovú jednotku a nachádza sa v rámci rodinného domu v tichej lokalite. Pôvodné zariadenie je už síce staršieho dáta, ale veľmi to nevidieť. Počas troch rokov, čo tu mladá herečka býva, mnoho vecí doladila alebo vynovila. Nedávno kúpila novú knižnicu aj poťahy na pohovky, takže obývačka získala hneď modernejší aj romantickejší nádych, ktorý podporuje aj veľa vidieckych doplnkov.

Obývačka je svetlá s ružovými doplnkami. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Obývačka je svetlá s ružovými doplnkami.

Krémovú atmosféru nerušia ani pastelové vankúšiky. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Krémovú atmosféru nerušia ani pastelové vankúšiky.

 

Zmena je vítaná

„Kuchyňu bude treba určite prerobiť. Konkrétne túto isto navrhoval nejaký chlap, lebo pri sporáku nie je jediná elektrická zásuvka a na druhej strane je ich asi osem!“ Posťažuje sa naoko Dominika, ale hneď sa opäť rozosmeje, keď si spomenie na to, ako si zakaždým pri umývaní riadu udrie hlavu o príliš nízko položenú poličku nad kuchynským drezom.

Hudbu Dominika miluje.  Svedčí o tom aj jej klavír. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Hudbu Dominika miluje. Svedčí o tom aj jej klavír.

 

Nielen krásna, aj zručná

Málokto by asi tipoval, že Dominika má rada ručné práce. Sama však ozdobila vešiaky, ktoré visia v obývačke na stene, aj stolčeky pri klavíri. Nedávno dokonca dostala šijací stroj, takže inšpirovaná bábikou, ktorú jej ušila stryná, sa možno čoskoro pustí aj do šitia.

Aby na nič nezabudla, má praktickú tabuľu. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Aby na nič nezabudla, má praktickú tabuľu.

 

Z ticha do ruchu centra

Hneď za domom je les a z druhej strany zas ohromný výhľad na mesto. Na otázku, či by si chcela skúsiť aj život v rušnom centre mesta, má jasnú odpoveď. „Viem si predstaviť, ako sedím ráno na balkóne, pijem kávu a pozerám sa, ako idú ľudia do práce. Alebo že si večer dám pohár vína a sledujem, čo sa vonku deje,“ priznáva mladá herečka, ktorá však radšej než diskotéky uprednostní napokon aj tak knižku. 

koláž 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas koláž

Žije na striedačku

Hovorí sa, že ak je človek spokojný a šťastný, nájde domov všade. U vždy usmiatej Dominiky to musí platiť dvojnásobne. Keď v Prahe dosta- la z divadla možnosť bývať v novostavbe, nadchol ju aj minimalisticky zariadený byt. „Hovorila som si – jedna skrinka, jeden stolík – to je super! Bolo to také príjemné, že som začala premýšľať, či to nezmením aj tu,“ zasmeje sa schuti. „Ale asi nie. Už tu mám pocit domova a vždy sa sem rada vraciam. Keď večer zhasnem svetlá a rozsvietim lampičku v rohu obývačky, tú atmosféru mám úplne najradšej.“

Dekorácia je vyrobená z vešiakov. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Dekorácia je vyrobená z vešiakov.

 

Kto sa ukrýva pod gaučom?

Vo svojom byte sa nikdy necíti sama. Spoločnosť jej robí vždy aspoň zajko a škrečok. Zajac sa síce počas celej našej návštevy ukrýval pod gaučom a škrečok aj napriek tomu, že je skôr nočný tvor, zas jednoducho zaspal.

 

U rodičov je doma

Domov pre Dominiku aj tak predstavuje stále rodičovský dom. „Moju izbičku mi spravil ocino sám. Vybudoval mi tam rôzne múriky a svetelné efekty, čo som si sama navrhla, keď som bola ešte malá. Nábytok je tam však modernejší. Ten kupovala mamina a je ladený v bielej, čiernej a ružovej farbe. Áno, tam je pre mňa stále ten pravý domov,“ potvrdí Dominika.

Dominikine doplnky kuchyňu príjemne rozveselili. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Dominikine doplnky kuchyňu príjemne rozveselili.

 

Stále pracuje

Dominika len pred pár dňami v Prahe odpremiérovala muzikál Janka Ledeckého pod názvom Iago, ktorý sa tam presunul z bratislavskej Novej scény. Účinkovanie v Česku pre ňu nie je nič nové, hrala už aj v divadlách v Brne či v Ústí nad Labem. Momentálne sa však chystá slovenský sitkom, v ktorom bude hrať aj ona, takže sa máte určite na čo tešiť.   Kvety sú neodmysliteľnou 
súčasťou Dominikinho života. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Kvety sú neodmysliteľnou 
súčasťou Dominikinho života.

Tip od Dominiky

Aby orchidea kvitla

„Keď si kúpim alebo dostanem orchideu, očistím ju od substrátu a vložím do čistej vázy. Na dno dám len trošku vody, aby si ju rastlinka vedela čerpať sama. Vďaka tomuto spôsobu pestovania, ktorý som objavila na internete, sa mi vzchopila aj kvetinka, ktorá nekvitla tri roky.“

  Dominika pestuje orchidey. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Dominika pestuje orchidey.

Rastlinku dajte do vázy s vodou. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Miro Miklas Rastlinku dajte do vázy s vodou.

Tlačiť Diskusia
Focus Media