Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mladí manželia si splnili sen o bývaní: Ich útulný domček sa oplatí vidieť! Pozrite, čo s ním dokázali

06.02.2018 upravila: Stanislava Longauerová

Sheerin túžila po bývaní, ktoré v sebe spojí útulnosť s eleganciou. Záplava bielej napokon ožila vďaka malým detailom.

Vďaka zlatým detailom si tu našiel  miesto aj luxus. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Vďaka zlatým detailom si tu našiel miesto aj luxus.

Vzorový dom na predmestí Örebro bol v ten deň plný záujemcov, radová zástavba prilákala hlavne mladé rodiny s deťmi. Bolo to síce trošku nečakané, ale prvé, čo na dome zaujalo manželov Karanovcov, boli schody. Zvyčajne totiž bývajú umiestnené hneď pri vchodových dverách, ale tieto zakotvili uprostred obývačky. Sheerin a Adem hneď v ten deň podpísali kúpnu zmluvu na jeden z ďalších domov, ktoré sa práve začali stavať.

 

Informácie o nehnuteľnosti 

Lokalita: Örebro, Švédsko

Obytná plocha: 80 m²

Postavené: 2013

Dom je biely zvnútra aj zvonku. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Dom je biely zvnútra aj zvonku.  

 

Kto tu býva

Sheerin Karan (28) sa živí distribúciou výrobkov istej kozmetickej značky, manžel Adem (32) pracuje v obchode s bielou technikou. Majú dvoch synov: Mila (4) a Leonela (1).

Sheerin tu býva s manželom a deťmi. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Sheerin tu býva s manželom a deťmi.

 

Vhodnejší pre deti

Ich prvý byt bol síce bližšie centra, ale bol miniatúrny a s druhým dieťaťom by sa doň ledva pomestili. Novostavba v radovej zástavbe mala okrem vyhovujúcej rozlohy ešte dva bonusy navyše – rovno za domom je detské ihrisko a do škôlky je to tiež len pár minút.

V jedálni sekunduje bielej farbe doplnková čierna. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller V jedálni sekunduje bielej farbe doplnková čierna.

 

Tradičná biela

Ako to už býva, manželia si mohli u developera počas výstavby zvoliť materiály a vybavenie kuchyne a kúpeľne a určiť tak hneď na začiatku líniu, ktorou sa budú uberať pri zariaďovaní interiéru. Tak vznikol biely základ, ktorý vlastne pre škandinávske domácnosti nie je ničím výnimočný.

Jemnosť a eleganciu vnáša do spálne  akcent jemných pastelových doplnkov. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Jemnosť a eleganciu vnáša do spálne akcent jemných pastelových doplnkov.

Doplnky sú ružovej farby. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Doplnky sú ružovej farby.

 

Namiesto dreva zlato

Na rozdiel od severského štýlu, ktorý miluje teplo dreva v nábytku a doplnkoch, tu biela vytvorila gro celého bývania. Drevo nahradili malé detaily v čiernej a zlatej farbe v podobe svietnikov či kvetináčov, čím sa docielil dojem elegancie každodenného života. Bielu pritom dopĺňajú odtiene krémovej, béžovej a ružovej. Sheerin nezabudla ani na detaily z mramoru a mosadze pre pocit exkluzívnosti. Každý kus nábytku zdobia  buď kvety alebo zlatý doplnok. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Každý kus nábytku zdobia buď kvety alebo zlatý doplnok.

 

Útulné aj osobné

„Najdôležitejšie bolo pre mňa vytvoriť bývanie, ktoré je síce útulné, ale zároveň osobné,“ zdôverí sa Sheerin a dodáva: „Spojila som preto moderný štýl s prvkami romantiky, toto prepojenie funguje najmä kvôli harmonickému ladeniu farieb. A vďaka zlatým detailom si u nás našiel miesto aj luxus.“

Biela farba + minimum  doplnkov = neustály poriadok. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Biela farba + minimum doplnkov = neustály poriadok.

V tejto kuchyni si bylinky nachádzajú svoje miesto počas celého roka. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller V tejto kuchyni si bylinky nachádzajú svoje miesto počas celého roka.

 

Instagram ju naštartoval

Je zaujímavé, že Sheerin v sebe objavila talent dekoratéra a záujem o interiérový dizajn až po presťahovaní sa sem. Ako sa to začalo? Zverejňovaním fotografií zo zariaďovania na Instagrame. Čoskoro chcelo totiž fotky a výsledky jej práce vidieť viac a viac ľudí. Dnes už je fotenie zmien v interiéri takmer každodennou rutinou.

Pri svetlých stenách aj nábytku si možno dovoliť aj tmavú dlažbu. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Pri svetlých stenách aj nábytku si možno dovoliť aj tmavú dlažbu.

 

Spláca svoj dlh

„Áno, väčšinu inšpirácií som našla aj ja práve na Instagrame. Je prirodzené, že sa teraz delím o svoje skúsenosti s ostatnými. Je to niečo ako splácanie inšpiračného dlhu,“ zamyslí sa Sheerin. „Okrem toho som tu našla nových priateľov, takže ma to zároveň napĺňa a robí šťastnou.“

Jednoduchosť farebných  kombinácií prevláda aj v kúpeľni. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Jednoduchosť farebných kombinácií prevláda aj v kúpeľni.

 

Kvetinová pohovka?

„Dnes som absolútne spokojná so zariadením a štýlom v našom dome. Rada by som povedala, že napríklad taká pohovka s kvetinovým vzorom zo 70. rokov nikdy neprekročí prah nášho domu... ale ktovie, nikdy nehovor nikdy,“ zasmeje sa v závere návštevy Sheerin.  Nesmú chýbať čerstvé kvetiny. 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Nesmú chýbať čerstvé kvetiny.

 

  

Tip od Sheerin

„Celým priestorom by sa mal niesť rovnaký motív. Čosi ako základ, ktorý je na prvý pohľad rozoznateľný. V našom prípade je to biela farba s čiernymi a zlatými detailmi.“

 

3 nápady na ukradnutie:

Rovnaký vzor

Guľatá sklená váza so vzorom menších guľôčok tu našla spojenca v zlatom svietniku, na ktorom sa znova opakuje guľatý motív. Aj napriek inému materiálu tak k sebe dokonale sadli.

Rovnaký vzor 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Rovnaký vzor

 

Spája ich farba

Ako prepojiť predmety v inej farbe? Dosiahnuť to môžete tým, že si doplnky zvolíte v pastelových odtieňoch, tie sa nezvyknú prebíjať. V tomto prípade predmety prepája tiež zlato.

Spája ich farba 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Spája ich farba

 

Kabelka solitér?

Nemusí byť ani značková, stačí, ak je vaša kabelka zaujímavá a vami obľúbená. Ak ju zavesíte na stenu, určite sa rozhodnite pre zaujímavý vešiak, ako spravila Sheerin v tomto prípade.

  Kabelka solitér? 15 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Cecilia Möller Kabelka solitér?

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media