Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mladá žena vedie milostný život, s ktorým by mali mnohí problém: Svojich nápadníkov nikdy neuvidí

16.12.2017 pkr

Ako vyzerá? To je väčšinou prvá otázka, ktorú dostanete po tom, čo sa pochválite, že chodíte s niekým novým.

Slepota sa stala jej súčasťou. Slepota sa stala jej súčasťou.

Hoci to ľudia neradi priznávajú, vzhľad hrá významnú úlohu pri rozhodovaní, či s konkrétnou osobou nakoniec skončíme. A pokiaľ ide o sociálne siete zamerané na hľadanie toho pravého, dôraz na vzhľad sa znásobuje. No ako to prebieha, ak ste slepí alebo s čiastočne poškodeným zrakom? Randia tieto osoby len s ľuďmi s podobným osudom?

A ako ich odhadnú, ak ich nikdy nevideli? To sú otázky, ktoré sa vynárajú v hlave každého, kto nemá podobný problém a nevie, čo obnáša ich stav. Nemalo by byť prekvapením, že aj slepí ľudia dokážu udržiavať milostný vzťah. Povedzme si otvorene, niekedy aj kvalitnejší, než vidiaci...Ako sa im to darí? Odhaliť svoje súkromie sa rozhodla práve čiastočne slepá Georgie Morrell (30), ktorá má za sebou viacero vzťahov a zdravý pohľad na to, aké je odhadnúť svojho partnera bez pomoci zovňajška.

„Keď som mala 21 rokov, na rok som oslepla. Vzťah, v ktorom som v tej chvíli bola, netrval dlho, pretože strata môjho zraku bola pre partnera prekážkou. Za posledné roky sa však zrakové postihnutie stalo súčasťou mojej práce. Pre nového človeka, ktorého stretnete, to nie je ľahké, tak to prehnane nezdôrazňujem. V súčasnosti som ale slobodná. Nemám preferencie z hľadiska randenia s ľuďmi so zrakovým postihnutím alebo bez. Môj výber spočíva v osobnosti a tom, či ma dokáže rozosmiať. Chodila som s mužmi, ktorí prekonali rôzne výzvy, ťahalo ma to k nim možno preto, že máme čosi spoločné. Bolo by dobré stretnúť niekoho odlišného, chcem sa naučiť niečo nové.

Čo sa týka randenia, neznášam zahanbenie, preto si počas večera vo dvojici nezahrám žiaden golf a veci, ktoré nedokážem robiť. Pretože je moja slabosť neviditeľná, mnohí ľudia si to nevšímajú. Hoci nevidím, môj alarm bliká, keď sa niekto začne pýtať priveľa zlých otázok. Nepotrebujem používať zoznamky, pretože by som sa cítila ako pokrytec, svoju kariéru komičky som založila na tom, že som zrakovo postihnutá a nechcela by som, aby ma niekto na internete súdil preto, ako vyzerám.“

Tlačiť Diskusia
Focus Media