Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo si najviac želám na Vianoce? Aby deti zmizli z domu! Nešťastná mama prezradila, čo už nedokáže znášať

07.12.2017 bak

Niekedy sa pýtam, kde sme spravili s manželom chybu... Tlačíme sa totiž v jednom dome s tromi dospelými deťmi a žiadne z nich sa zatiaľ nechystá osamostatniť.

Anka má doma tri dospelé deti. (ilustračné foto) Anka má doma tri dospelé deti. (ilustračné foto)

Kedysi som si naivne myslela, že po 50-tke sa nám s mužom začne nový život a nová sloboda. Budeme cestovať, zapíšeme sa na kurzy a konečne budeme mať čas na všetko, čo sme pri starostlivosti o deti nestíhali. Lenže opak je pravdou a ja mám stále „na krku“ troch dospelákov.

Jasné, že už nepotrebujú niekoho, kto im všetko naservíruje pod nos a sú samostatní, ale aj tak... Varím pre piatich, periem piatim, žehlím piatim, zakopávam o veci piatich ľudí – pardon, štyroch, lebo ja si svoje upracem na miesto.

Mama hotel

Sú vyštudovaní, majú dobré školy, boli vo svete, ale... Vrátili sa do mama hotelu. Najstarší syn má 28, druhý 26 a dcéra 22 rokov. Na jednej strane im rozumiem, bývanie je príšerne drahé! Komu by sa chcelo dávať polovicu príjmu za prenájom malej garsónky, kde sa chladnička zázračne sama nenapĺňa...

Syn minule priviedol na večeru aj svojich kamarátov a ešte zahlásil: „Toto je tá najlepšia reštaurácia v meste!“ Vtedy som si pomyslela: „No jasné a aj najlacnejšia!“ Hoci sa s manželom snažíme vytratiť z domu aspoň cez víkendy, strata súkromia je značná. Veľakrát k nám do spálne bez zaklopania vtrhne dcéra, lebo sa chce poprezerať v našom veľkom zrkadle. Minule som zase po víkende našla na svojom vankúši dlhý blonďavý vlas – spala v nej synova frajerka a on s ňou... Okrem mojich detí sa v dome často stretávam aj s cudzími ľuďmi, ktorých si oni privedú. Začínam mať pocit, že mi to prerastá cez hlavu.

Snáď sa raz dočkám

Na domácnosť všetci prispievajú, občas niekto z nich navarí, ale aj tak... Kedy mám začať žiť svoj život? V 70-tke? Možno sme urobili chybu, že sme ich vychovávali viac ako svojich kamarátov a nikdy sme od nich nechceli to, čo od nás naši rodičia. Cítia sa u nás skrátka príliš pohodlne a ja nemám to srdce im povedať: „Zbaľte sa a choďte!“ No stále dúfam, že sa raz dočkám...

Anka (52)

 

Tlačiť Diskusia (3)