Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na 1. pohľad vás domček ničím nezaujme, ale počkajte, až ho uvidíte zvnútra: Z tých izieb budete žasnúť

07.12.2017 Ann Broad/GAP

V každom ročnom období tu panuje pokoj a čaro vidieka. No špeciálne počas Vianoc je to hlavne o rodinnej pohode.

Domček sa nachádza na juhu centrálneho Anglicka. 17 obrázkov vo fotogalérii Domček sa nachádza na juhu centrálneho Anglicka.

V prospekte realitnej kancelárie vyzeral starý kamenný dom priam úžasne. O to väčší šok zažili manželia, keď sa dostavili na miesto určenia. „Priznám sa, že som ani nechcela vystúpiť z auta,“ spomenie si v momente Caroline na zanedbaný exteriér domu a vchodové dvere zarastené kríkmi. Anthonyho zvedavosť však zvíťazila a manželia vošli dnu.

Domček sa nachádza na juhu centrálneho Anglicka. 17 obrázkov vo fotogalérii Domček sa nachádza na juhu centrálneho Anglicka.

Kto tu býva

Caroline a Anthony Borgmanovci žijú so svojimi dvoma deťmi Amelie (8) a Felixom (5) v prekrásnej hornatej dedinke Cotswolds na juhu centrálneho Anglicka. Caroline tu žije so svojou rodinkou. 17 obrázkov vo fotogalérii Caroline tu žije so svojou rodinkou.  

Informácie o nehnuteľnosti

Lokalita: Cotswolds, Anglicko

Počet miestností: 7

Rok stavby: 1890

Ostali prekvapení

„Hoci zariadenie nebolo práve podľa nášho gusta, interiér bol útulný a na rozdiel od ostatných nehnuteľností nám vyhovoval aj pôdorys,“ priznáva dnes Caroline spokojne. Predchádzajúci majitelia navyše rozšírili zadnú časť domu o prístavbu, ktorá je na poschodí vďaka strešným oknám nádherne presvetlená.

Jeden vianočný stromček víta hostí už priamo pri vchode do domu. 17 obrázkov vo fotogalérii Jeden vianočný stromček víta hostí už priamo pri vchode do domu.

Namiesto stolíka tu stojí starožitná truhlica, výhodou je aj úložný priestor. 17 obrázkov vo fotogalérii Namiesto stolíka tu stojí starožitná truhlica, výhodou je aj úložný priestor.

Pracovať z domu?

Pravdaže, dom si vyžadoval menší update, aby vyhovel životnému štýlu mladej rodiny. „V období, keď sme sa sem nasťahovali, som pracovala pre veľký módny obchodný reťazec. Čoskoro prišli deti a čím ďalej, tým viac som sa túžila venovať niečomu, čo by mi umožnilo pracovať z domu.“ Aj to bol impulz, aby sa Caroline vrhla na štúdium interiérového dizajnu.

Pracovať z domu znamená 
tiež tráviť viac času s deťmi. 17 obrázkov vo fotogalérii Pracovať z domu znamená 
tiež tráviť viac času s deťmi.

Počas Vianoc sa výzdobe nevyhne žiadna miestnosť. 17 obrázkov vo fotogalérii Počas Vianoc sa výzdobe nevyhne žiadna miestnosť.

Z práce cez záhradu

K domu patrili ešte dve menšie budovy v záhrade, ktoré Anthony v roku 2013 napokon premenil na sklad a kanceláriu pre Caroline. „Je to úžasné. Na konci pracovného dňa zavriem dvere do štúdia, prejdem cez záhradu a som doma,“ pochvaľuje si svoj home office Caroline.

Dom bol postavený v roku 1890. 17 obrázkov vo fotogalérii Dom bol postavený v roku 1890.

Aj kuchyňa je zariadená vo vidieckom štýle vrátane spotrebičov. 17 obrázkov vo fotogalérii Aj kuchyňa je zariadená vo vidieckom štýle vrátane spotrebičov.

Atmosféra farmy

„Od začiatku som mala v pláne vytvoriť tu farmársku atmosféru, ktorá by bola zároveň kombináciou francúzskeho vidieka a vintage kúskov,“ prezrádza svoju predstavu o zariadení kamenného domu Caroline. „Keď som bola malá, starká ma so sebou zvykla brávať na rôzne aukcie a do starožitníctiev. Práve tam sa asi prebudil môj záujem o vintage kúsky a poctivý ručne vyrábaný nábytok.“

Veľká čalúnená posteľ je 
stredobodom celej spálne. 17 obrázkov vo fotogalérii Veľká čalúnená posteľ je 
stredobodom celej spálne.

V tomto romantickom príbytku nesmie chýbať vaňa na nožičkách. 17 obrázkov vo fotogalérii V tomto romantickom príbytku nesmie chýbať vaňa na nožičkách.

Zmeny v kuchyni

Napríklad pôvodné tmavé dubové skrinky v kuchyni pôsobili ponuro, jemný svetlý odtieň im však veľmi pomohol. Anthony pristavil tiež komoru a skrinky vybavil policami na extra skladovanie. Nuž a pocit absolútneho komfortu na celom prízemí doťukli inštaláciou podlahového vykurovania ukrytého pod kamennou dlažbou. Uvoľnená a príjemná atmosféra napokon pokračuje aj na poschodí, ako ináč – vďaka vintage tkaninám a starožitnému nábytku.

Konáriky vo váze 17 obrázkov vo fotogalérii Konáriky vo váze

Homemade ozdoby majú svoje čaro. 17 obrázkov vo fotogalérii Homemade ozdoby majú svoje čaro.

Čas vianočný

Počas sviatkov sa tlmené prírodné tóny v dome ukrývajú pod vianočnými doplnkami v červenej farbe. Vianočné ponožky zdobia kozub a veľká jedlička s ručne vyrobenými ozdobami tróni v obývačke. „Každý rok máme dva stromčeky. Jeden v obývačke, druhý víta hostí hneď v predsieni,“ usmieva sa Caroline. Tradície a pocit slávnosti sú tu predsa vždy vítané s otvorenou náručou. 

Perníková chalúpka vyčaruje tu správnu atmosféru. 17 obrázkov vo fotogalérii Perníková chalúpka vyčaruje tu správnu atmosféru. Vianočné ozdoby prírodných farieb spolu pekne ladia. 17 obrázkov vo fotogalérii Vianočné ozdoby prírodných farieb spolu pekne ladia.

Caroline radí

„Pri zariaďovaní či výzdobe sa neriaďte žiadnymi pravidlami. Radšej skúšajte farby, textílie aj potlače.“

„Ak chcete tmavej pohovke v obývačke dodať zimný nádych, prehoďte cez ňu vlnenú deku s vianočným motívom.“

3 nápady na ukradnutie

Vianočná ponožka

Vyrobte si ju tento rok sami, navyše zo zvyškov látok. Stačí sa prehrabať starými tričkami či blúzkami, ktoré už isto nebudete nosiť. Z látky vystrihnite ponožku a kúsky zošite.

Vianočná ponožka 17 obrázkov vo fotogalérii Vianočná ponožka

Stromček trochu inak

Z konárikov nazberaných na prechádzke si vyrobte pomocou špagátu netradičný stromček. Zaveste ho na stenu a cez konáre prepleťte LED reťaz so svetielkami v teplej bielej farbe.

Stromček trochu inak 17 obrázkov vo fotogalérii Stromček trochu inak

Konáriky vo váze

Našli ste pri strome zopár odlomených halúzok? Dajte ich do vázy a tú položte na stôl. Ozdobiť ich môžete malými vianočnými guľami alebo vlastnoručne vyrobenými ozdobami.

Konáriky vo váze 17 obrázkov vo fotogalérii Konáriky vo váze

Tlačiť Diskusia (1)