Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muži si TO všímajú! 4 veci, ktoré ich na vás neskutočne priťahujú a vám by to nikdy ani len nenapadlo

06.12.2017 bak

Áno, muži milujú veľké pevné prsia, symetrickú tvár, štíhle nohy a krásne vlasy, ale je to ešte niečo, čo ich dokáže podvedome okúzliť.

Možno ani netušíte, čo všetko si muži na vás všímajú. 2 obrázky vo fotogalérii Možno ani netušíte, čo všetko si muži na vás všímajú.

A čo je najlepšie, všetky tieto črty sa nedajú sfalšovať ani vylepšiť rukami plastického chirurga. Sú totiž vašou súčasťou a najvernejšie vypovedajú o vašej ženskosti. Verte, že toto muži naozaj veľmi pozorne vnímajú, hoci si to ani neuvedomujú. Z evolučného hľadiska to súvisí s tým, že muž potreboval vždy nájsť ženu, ktorá vykazovala všetky znaky dobrého zdravia a plodnosti. Toto sú tie signály, ktoré muž vníma ako radar.

Váš hlas

Už pred vyše 40 rokmi prišli psychológovia na to, že fyzická atraktivita ženy môže byť celkom presne odhadnutá iba podľa telefonickej konverzácie, bez akéhokoľvek vizuálneho kontaktu. Toto vzbudilo v tom čase veľkú pozornosť a veľa teórii sa pokúšalo vysvetliť, ako je to možné. Jeden z populárnych názorov bol, že dobre vyzerajúca žena má viac sociálnych kontaktov a skúseností, a to sa premietne aj do telefonického rozhovoru. Neskôr bolo veľmi presvedčivo potvrdené, že ak má žena atraktívny hlas, aj jej tvár vníma muž ako atraktívnu. Vo všeobecnosti platí, že mužom imponuje vyššie položený ženský hlas, ktorý z evolučného hľadiska naznačuje mladosť a plodnosť.

Kruh okolo dúhovky

Všetci poznáme starú pravdu, že oči sú oknom do duše a to platí do bodky aj v prípade atraktivity. Príťažlivé oči sú tie, ktoré majú jasnú žiarivú dúhovku, nie sú začervenané ani zakalené (signalizujú zdravotný stav). Tiež nás prirodzene viac priťahujú ľudia, ktorých zreničky sú rozšírené. Je tu však ešte jedna dôležitá vec, a to tmavý kruh, ktorý sa formuje okolo dúhovky, teda farebnej časti oka. Čím je tento kruh tmavší a širší, tým atraktívnejšie človek pôsobí. S vekom jeho farba bledne a kruh sa zužuje. Takže ak ste obdarená širokým a tmavším kruhom, muži vás rozhodne vnímajú ako príťažlivú. V Japonsku dokonca predávajú šošovky, ktoré túto časť oka zvýrazňujú.

Tmavý kruh okolo dúhovky sa spája s mladosťou a vitalitou. 2 obrázky vo fotogalérii Tmavý kruh okolo dúhovky sa spája s mladosťou a vitalitou.

Zakrivenie chrbtice

Možno vás to prekvapí, ale aj toto je univerzálny štandard ženskej krásy. Ženská chrbtica je zakrivená inak ako mužská, aby telo zvládlo záťaž počas tehotenstva. Viaceré štúdie preukázali, že muži považujú za atraktívne ženy, ktoré majú optimálne zakrivenie chrbtice. Toto vo veľkom predvádzajú herečky na červenom koberci, keď si nechávajú veľkoryso odhalené chrbáty.

Pomer drieku a bokov

Evolučný psychológ Dev Singh odhalil dôležitosť pomeru drieku a bokov pri vnímaní ženskej atraktívnosti. Páni sú pudovo silne priťahovaní k tvaru postavy, ktorý pripomína presýpacie hodiny, a ktorý má obvod pása približne 70 % obvodu bokov. Pred pubertou a dospelosťou majú dievčatá postavu pomerne vyrovnanú bez výrazných kriviek. Ale akonáhle na telo začnú pôsobiť pohlavné hormóny, v páse sa zužuje a okolo bokov rozširuje. Práve spomínaný tvar presýpacích hodín je znakom ženskosti a plodnosti. Pre mužov bol po milióny rokov jasným znamením, že dotyčná žena je vhodnou matkou pre jeho potomkov. Dodnes je tak pre väčšinu mužov sexuálne neodolateľný.

 

Tlačiť Diskusia (2)