Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lámete si hlavu nad vianočnými darčekmi? Psychologička radí, ako vybrať tie správne pre celú rodinu

18.12.2017 pm

Isto si aj vy každý rok kladiete túto otázku. Pre niekoho máme vybrané hneď a inde si lámeme hlavu aj mesiace dopredu. Psychologička Svetlana La Garde nám radí toto...

Viete, že 77 %  Slovákov sa na Vianoce teší hlavne na čas strávený so svojou rodinou? Viete, že 77 % Slovákov sa na Vianoce teší hlavne na čas strávený so svojou rodinou?

Posolstvo darovania

Kúzlo darčekov je v rozbaľovaní, nie v jeho cene. To, čo robí darček darčekom, je očakávanie, túžba a napätie. Darovaním hoc aj drobnosti hovoríme obdarovanému, že ho máme radi, že naňho myslíme. Preto kupujte len to, čo by mu spravilo radosť.

Deti

Pri malých deťoch zvažujte ich možnosti a schopnosti. Superrýchla autodráha pre batoľa nie je to pravé orechové. Hoci by si ich oteckovia radi čo najskôr splnili svoje detské sny. Ale pestrofarebné hračky, kreatívne súpravy alebo kostýmy ich obľúbených hrdinov sú v poriadku. Predškolákom sa hodí zasa kolobežka, boby alebo aj bicykel.

Školáci

Malí školáci už majú svoje záujmy, tak sa máte o čo oprieť. Nebojte sa ich spýtať, čo by im urobilo radosť. Už cez prvý stupeň sa prelievajú módne vlny ako pokémoni, lego či roztomilé postavičky pet shop. Radosť spravia aj vlastné hodinky či kurz jazdy na koni.

Tínedžeri

Dnešní násťroční žijú v ére smartfónov, tak radosť vyvolá rôzne príslušenstvo k ich technike. Sila trendov, sociálnych sietí a túžba zapadnúť zasa hrajú do karát rôznym dizajnovým ponožkám, značkovým teniskám či kozmetike. Ale aj knihy, diáre od youtuberov a populárnych ľudí z internetu, sú v poriadku.

Muži

Pátrajte po čom naše silnejšie polovičky túžia a snívajú. Možno ich poteší lístok na futbal, výstup s horským vodcom alebo zoskok padákom. Iskierky v očiach vzbudí aj limitovaná edícia, najlepšie nezohnateľného objektu jeho zberateľskej vášne, ale aj najnovšia hračka z elektronického sveta.

Starí rodičia

Babky a dedkovia zväčša odpovedajú, že si neprosia nič. Isto ich však poteší fotokalendár s vnúčatami, pomôcky do záhrady, ale hlavne sviatky strávené s rodinou.

PORADNE: Darceky na Vianoce? (8)
Tlačiť Diskusia