Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nela Pocisková zarodila ako čerešňa, onedlho budú štyria, ale... Pred čím ju zachránilo tehotenstvo?

28.12.2017 Milly Sekulová

Herečka a speváčka Nela Pocisková (27) sa síce nedávno vrátila na divadelné dosky, no čoskoro sa bude opäť naplno venovať novému prírastku...

Nela pocisková 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Dušan Křístek Nela pocisková

Bol návrat na divadelné dosky náročný alebo ste sa do toho hneď dostali?

– Bolo to také mravčenie v bruchu. Som veľký trémista. Predsa len som z toho vypadla a vedela som, že nemám takú fyzickú ani hlasovú kondíciu. Bála som sa, ako to celé zvládnem. Prvé vystúpenie Ježiša v Michalovciach bol však obrovský zážitok.

  Nela Pocisková zarodila ako čerešňa, onedlho budú štyria, ale... Pred čím ju zachránilo tehotenstvo? 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček

Pozreli ste si aj svoj prvý výkon po pauze? Vypýtali ste si z neho záznam? – Nie. Na svoj výkon sa nerada pozerám. Aj keď sa z toho človek možno učí, ale osobne s tým mám veľký problém.

Na dlhší čas ste mali možnosť oddýchnuť si od toho kolotoča okolo vás a bulváru, nechýbalo vám to tempo v niečom?

– Mne to veľmi pomohlo. Mala som toho veľa a cítila som, že som už na hrane. Strácala som už nad sebou kontrolu a išla som ako stroj. Tá zmena musela prísť – a našťastie prišla, lebo netuším, ako by to dopadlo.

Na sociálnej sieti, občas zverejní aj rodinnú fotografiu. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív N. P. Na sociálnej sieti, občas zverejní aj rodinnú fotografiu.

Čiže vám materstvo pomohlo von zo začarovaného kruhu?

– Určite. Ale aj v iných veciach. Materstvo mi dalo zmysel života. Môj malý mi dal všetko. Iný pohľad na prácu, na ľudí okolo mňa, na hodnoty, zistila som, kde je ten základ. Predtým som bývala u rodičov, uvarila som si naozaj len sem-tam, často som prichádzala domov neskoro večer. Dnes mám úplne iný režim. Rozmýšľam, čo budem na druhý deň jesť a podobne. Riešim úplne normálne životné veci a snažím sa starať o domácnosť.

Ste prísna matka?

– Toto fakt neviem posúdiť, ale snažím sa malého nerozmaznávať. Riadim sa tým, čo v danej chvíli cítim, snažím sa veľa vysvetľovať, nemám rada krik ani fyzický nátlak, ale niekedy mi dáva Hektor zabrať. (smiech)

Ani Filip ho nerozmaznáva?

– Myslím, že nie. S Filipom sa veľmi pekne dopĺňame.

Kde budete tráviť Vianoce?

– Prvýkrát spoločne u nás doma. Dohodli sme sa, že to budeme každý rok striedať. Minulý rok sme boli spolu u Filipových rodičov, tento rok budeme u mojich.

Nakupujete darčeky v predstihu či na poslednú chvíľu?

– Každý rok si poviem, že začnem nakupovať už v októbri. Vždy to však dopadne rovnako a nakupujem na poslednú chvíľu. Napadajú mi v tom strese aj najlepšie darčeky.

  S Filipom sa veľmi pekne dopĺňajú aj vo výchove syna Hektora. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: anc S Filipom sa veľmi pekne dopĺňajú aj vo výchove syna Hektora.

Teší sa malý Hektor na Vianoce?

– Ešte to veľmi nevníma. Už minulý rok však so zatajeným dychom sledoval, ako svieti stromček. Bolo veľmi dojemné sledovať ho.

Nakúpite mu veľa darčekov alebo skôr jeden a poriadny?

– Už teraz má strašne veľa hračiek. Nikdy som nechcela, aby bol obklopený hračkami, lebo to podľa mňa deti len zbytočne mätie. Určite nebudeme riešiť hordy darov, ale niečo symbolické, samozrejme, dostane.

Čo by potešilo vás?

– Fúú, naozaj neviem. Potešia ma drobnosti, ktoré privítam každý rok. Ale hlavne sa vždy teším na to, že budem so svojimi blízkymi, na tú atmosféru a na to, ako to bude prežívať malý. S ním to má už úplne iný rozmer.

Nela Pocisková prežíva najkrajšie obdobie života. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Nela Pocisková prežíva najkrajšie obdobie života.

Aké vianočné jedlo si najviac vychutnáte?

– Makové bobaľky. Je to tradícia od mojej maminky z východu, nedám na ne dopustiť.

Tiež ich mávate ako posledný chod?

– Áno. Aj keď som už úplne prejedená, bobaľky ešte nejako natlačím (smiech). Celá rodina ich miluje.

Vaším druhým tehotenstvom ste verejnosť dosť šokovali. Ste pripravená si opäť všetko zopakovať?

– Nie. (smiech) Určite som raz chcela, aby mal Hektor súrodenca, len nie ešte takto skoro. Prvé roky to teda bude naozaj ťažké. Povedzme si úprimne, môj život pôjde definitívne na druhú koľaj. Ale, samozrejme, že sa teším aj na druhé bábätko. Je to požehnanie a ja som za to vďačná. Pre niečo to tak asi malo byť.

Ako dlho chcete pred ďalšou prestávkou pracovať?

– Nejaké malé veci budem stíhať až do ôsmeho mesiaca. Žiaden veľký projekt však neriešim.

Bude aj meno druhého dieťatka také netradičné?

– Pohlavie síce ešte nevieme. Ale máme už v hlave nejaké mená. Zatiaľ si ich však chceme nechať pre seba.

V čom vás materstvo najviac zmenilo?

– Zmenilo u mňa asi všetko. Najmä priority. Donedávna som si myslela, že najdôležitejšia je moja práca. Pochopila som, čo je v živote dôležité. Dalo mi to taký nadhľad nad všetkým, čo robím. Predtým som vôbec nemala čas na seba.

Zmenil sa po dieťati váš vzťah s Filipom?

– Určite. No asi je to prirodzené. Obaja sme však tak rovnako naladení. Obaja máme malého na prvom mieste.

Kde by ste sa chceli vidieť o 10 rokov?

– Odkedy sa mi narodil syn, nič neplánujem. Žijem život pre túto chvíľu, bábätko ma naučilo žiť v prítomnosti a nechávam sa unášať životom a príležitosťami, ktoré sa mi v živote naskytnú. Nechám sa teda sama prekvapiť.

Máte pocit, že vám k šťastiu ešte niečo chýba?

– Každý považuje za šťastie niečo iné. Moje šťastie je moja rodina, moji blízki, keď sme všetci v plnom zdraví. Nič iné mi k šťastiu nechýba, na všetkom ostatnom musím tvrdo pracovať.

  » Naučila som sa žiť 
v prítomnosti a nechávam 
sa unášať životom. « 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček » Naučila som sa žiť v prítomnosti a nechávam sa unášať životom. «

Prezradila o sebe

Akej vášne ste sa museli pri synčekovi Hektorovi vzdať?

Najviac mi chýba pohyb, nemám naň už toľko času. Tiež mi chýba jazda na koni.


Akú domácu prácu neznášate?

Znie to divne, ale mám rada, keď si upracem. Čo však nemusím, je umývanie záchoda.


Predstava pohodového večera...

Spánok! Alebo keď môžem vypnúť pri dobrom filme.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media