Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Espresso má na telo zázračné účinky, ale... Pri pití si dajte pozor na 1 chybu, inak to môžete oľutovať

04.01.2018 Katarína Dobrovodská

Nemáte počas dňa dostatok energie? Vyskúšajte to s espressom! Ale pri pití pozor na 1 chybu, ktorú môžete oľutovať.

Pri pití espressa pozor na 1 chybu. Pri pití espressa pozor na 1 chybu.

Únava & vyčerpanie

Espresso, naj vzpruha

Nemá žiadne kalórie (šálka kávy s mliekom ich má až 150). Okrem toho je malá čierna presso káva vo všeobecnosti pre žalúdok zdravšia ako tá filtrovaná. Prečo? Zrnká do presso kávy sa pražia silnejšie aj dlhšie. Zničia sa tak kyseliny a iné dráždivé zložky. Aby ste po presse mohli zaspať, nepite ho 4 hodiny pred tým, ako pôjdete do postele. Večer radšej vypite pohár teplého mlieka s medom alebo si uvarte čaj z medovky.

Dýchajte zhlboka

Zdá sa, že kolotoč vianočných príprav je v plnom prúde a vy sa od rána do večera nezastavíte. No aj v tomto čase sa treba aspoň na chvíľu zastaviť a zhlboka nadýchnuť. Urobte to s naším účinným dýchacím cvičením. Je jednoduché a môžete ho robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Posilní vaše nervy a dodá novú energiu.

Ako na to? Postavte sa uvoľnene, nohy na šírku ramien, ruky pozdĺž tela. Zavrite oči a zhlboka sa nadýchnite do brucha. Pritom zdvihnite ruky dlaňami nahor až po prsia. Tento pohyb podporuje nádych. Pri výdychu otočte dlane smerom nadol a smerujte s nimi až po lono. Zopakujte 15-krát.

Rozmarín na ráno

Aj vám sa stáva, že sa v tomto ročnom období neviete ráno prebrať? Túžite po príjemnom začiatku dňa a dobrej nálade? Pripravte si ráno rozmarínový kúpeľ! Trvá síce dlhšie ako sprcha, ale oplatí sa to. Štvrťhodinka v rozmarínovej vani vám ráno naštartuje prekrvenie, zvýši nízky tlak a dobije vás pozitívnou energiou.

Ako na to? 4 až 6 kvapiek éterického rozmarínového oleja zmiešajte s 10 PL olivového oleja a nalejte do 36-stupňového kúpeľa. Dávajte pozor, aby vám voda nešla do očí, rozmarínový olej by ich totiž mohol podráždiť.

Tlačiť Diskusia
Focus Media