Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto zdvihne Slovákom tlak! Angličanka je na podpore, ale Vianoce má luxusné: Toľkoto ušetrí za rok

18.12.2017 bak

Mama šiestich detí, Claire Young, sa objavila v rannej šou This Morning televízie ITV a svojím vystúpením doslova rozzúrila divákov.

Kvôli zdravotnému stavu nemôže pracovať, ale biedu netrú. 2 obrázky vo fotogalérii Kvôli zdravotnému stavu nemôže pracovať, ale biedu netrú.

Claire žije v Británii a od roku 2012 je na invalidnom dôchodku. V priemere odstáva od štátu 850 libier (cca 963 €) týždenne na dávkach a tvrdí, že každý týždeň po celý rok si odloží 50 libier, aby potom mohla spraviť svojim deťom, ktoré majú 10 rokov a menej, kráľovské Vianoce. A koľko utratí celkovo na darčeky? Neuveriteľných 2 000 libier (cca 2 266 €)!

Na Claire sa však od divákov vzniesla vlna kritiky a tí sa na Twitteri predbiehali v komentároch. Väčšina z nich sa zhodla, že matka dáva svojim deťom zlý príklad a úplne jej ušiel pravý význam Vianoc. Viacerí tvrdili, že by si mala z podpory odkladať viac a nie všetko minúť na materiálne veci.

Moderátori vyspovedali Claire, ktorá dopraje svojim deťom kráľovské Vianoce. 2 obrázky vo fotogalérii Moderátori vyspovedali Claire, ktorá dopraje svojim deťom kráľovské Vianoce.

Claire vysvetlila, že jej zdravotný stav jej neumožňuje pracovať, pretože trpí fybromyalgiou (ochorenie, ktoré je charakteristické dlhotrvajúcimi bolesťami v oblasti šliach a svalov). Jej partner tiež prestal pracovať ako obchodník a pred tromi rokmi sa stal jej opatrovateľom na plný úväzok. V súčasnosti dostávajú týždenne od štátu na všetkých dávkach 850 libier, z toho sa jej vždy podarí odložiť 50 libier bokom práve na štedré Vianoce pre celú rodinu.

A jej reakcia na kritiku? „Vianoce sú len raz do roka. Áno, sme na podpore, ale to neznamená, že naše deti by preto nemali dostať darčeky. Každé dostane 11 darčekov, niekedy je hodnota jedného len okolo 1 libry. Myslíte si, že by som nešla do práce, keby som mohla? Išla by som hneď! Nepijem, nefajčím, nechodievam hýriť von a namiesto toho ušetrím peniaze pre deti. Ja nehovorím ľuďom, ako by mali míňať svoje peniaze, tak nech o tom nekážu oni mne.“

Tlačiť Diskusia (1)