Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čo robiť, aby sa vám ryba pri vyprážaní nerozpadla? Použite 1 šikovný trik a už sa vám to nikdy nestane

22.12.2017 anm

Je to najpopulárnejšie vianočné jedlo a zaslúži si, aby sa vám dokonale vydarilo! S týmito trikmi to určite zvládnete.

S týmito trikmi sa vám ryba pri vyprážaní nerozpadne. S týmito trikmi sa vám ryba pri vyprážaní nerozpadne.

Ako ruža bez tŕnia, tak sa ani Vianoce nezaobídu bez vyprážanej ryby. Keďže sa mäkké rybie mäso ľahko rozpadne, mnoho gazdiniek má pred jeho prípravou rešpekt. Tento rok sa vám však podarí prekvapiť rodinu chrumkavou a úžasne chutnou rybou. Mňam! Ako na to?

Nepotrebujete veľa trikov, aby sa vám ryba vydarila a nerozpadla sa ešte predtým, ako si ju vložíte do úst. Nie je jedno, z akej ryby budete pripravovať sviatočné menu. Žiaľ, aj keď je cenovo dostupná, na populárnu rybu Pangasius radšej zabudnite, tá sa vám pri pečení určite rozpadne. Ani s kaprom to nie je úplne jednoduché. Najlepšiu vyprážanú dobrotu vyčaríte zo sumca alebo zubáča. Predtým, ako si pripravíte trojobal, vložte rybu na chvíľu do mrazničky, až potom ju začnite obaľovať. Trik s mrazničkou si budete pochvaľovať.

Na 8 porcií budete potrebovať:

8 ks rybieho filé

30 dkg strúhanky

15 dkg hladkej múky

4 vajcia

1 citrón

0,5 dl mlieka

soľ

korenie

olej

Čas prípravy: 1 hodina

Čas pečenia: 15 minút

Ako na to?

Ak chcete upiecť dokonalú rybu, príprava bude trvať trochu dlhšie než zvyčajne. Je to kvôli dvojitému obaľovaniu, aby bola úžasne chrumkavá, ale aj kvôli krátkemu oddychu ryby v mrazničke - vďaka tomu sa vám pri pečení tak ľahko nerozpadne.

Predtým, ako začnete rybu obaľovať, položte jednotlivé kúsky vedľa seba. Pokvapkajte ich citrónom, osoľte a nechajte oddychovať asi 30 minút. Po 30 minútach priložte na ryby papierové utierky, ktoré nasajú prebytočnú vlhkosť.

Trojobal: do vajec pridajte 0,5 dl mlieka, štipku soli a korenie. Filé najskôr dobre obaľte v múke, potom v rozšľahaných vajciach a napokon v strúhanke. Rybie filé nechajte oddychovať ďalších 15 minút, aby trojobal stihol uschnúť. Po 15 minútach celý proces s obaľovaním zopakujte. Ak ste hotoví, vložte filé na 20 minút do mrazničky.

Až potom sa môžete pustiť do vyprážania. Keď je olej horúci, stíšte plameň a poukladajte ryby na panvicu. Prikryte ich pokrievkou, pečte 3-4 minúty, potom ich obráťte. Nepichajte ich vidličkou, aby sa vám nerozpadli. Vypražené ryby položte na papierové utierky, ktoré nasajú prebytočný olej. Hotovo! :)

Tlačiť Diskusia (3)