Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ochorela na rakovinu prsníka, o pár týždňov prišla ďalšia rana: Keď zistíte, čo sa stalo, nebudete chápať

11.01.2018 iva

Abraham Moreno Edwards (9) a jeho mama Amanda (49) podstupujú súčasne chemoterapiu. Obom totiž diagnostikovali smrteľné ochorenie, ale práve to medzi nimi vytvorilo jedinečné puto.

Obom naraz diagnostikovali rakovinu... 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Obom naraz diagnostikovali rakovinu...

Mama Amanda vysvetľuje, ako sa začal ich príbeh, keď jej synovi diagnostikovali leukémiu – len šesť týždňov pred tým, ako jej zistili, že má rakovinu prsníka.

Má dve rôzne ochorenia krvi

Abraham prišiel pred časom s mamou k lekárovi s tým, že je mu zima. Lekár odobral vzorky krvi a diagnostikovali mu lymfoblastickú leukémiu a okamžite začali s chemoterapiou. Ale chlapec nereagoval tak dobre, ako dúfali, a tak podstúpil ďalšie testy. O dva týždne neskôr odhalili, že má ešte ďalšiu myeloidnú leukémiu, ktorá nesúvisí s tou prvou.

Ochorenie zasiahlo  rodinu celkom  nečakane. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Ochorenie zasiahlo rodinu celkom nečakane.

Nahmatala si hrčku

O šesť týždňov neskôr objavila Amanda hrčku v ľavej časti prsníka, ktorá sa ukázala ako zhubná. Britská matka, ktorá žije v Španielsku, nastúpila teda rovnako ako jej syn liečbu chemoterapiou. Rakovinu mala aj jej babička a prababička. Okrem Abrahama má ešte jedného 11-ročného syna Josého a hovorí, že utrpenie, ktorým prechádzajú, úplne mení jej pohľad na svet.

V dobrej nálade

Chemoterapiu mám raz za tri týždne. Ale môj syn má päť dní po sebe a akékoľvek prerušenie strávi v nemocnici s vedľajšími účinkami. „Mám pocit, že v porovnaní s tým, čím si prechádza on a deti jemu podobné, je nič, čo musím podstúpiť ja. Deti sú veľmi statočné. Preto bojujem, ako viem aj za neho, aj za seba. Medzi nami sa vytvorila zvláštna väzba – len ja a on. Sme tím. Vtipkujeme o tom, akí sme plešatí a kto z nás vyzerá lepšie. Snažíme sa smiať a udržiavať si dobrú náladu.“

Najprv bojoval s chorobou len  Abraham a o pár týždňov  diagnostikovali rakovinu  aj jeho mame. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Najprv bojoval s chorobou len Abraham a o pár týždňov diagnostikovali rakovinu aj jeho mame.

Dúfajú v najlepší výsledok

V novom roku čaká mamu Amandu segmentektómia – operácia prsníka a vybratie ložiska spolu z okolitým tkanivom, zatiaľ čo syn Ab bude podstupovať svoju liečbu dva roky. Amanda je odhodlaná, že to prekonajú. „Nad vodou ma drží aj láskavosť ľudí, ktorí sú úžasní.“ Amanda je prekladateľka, ale, samozrejme, po diagnostikovaní chlapcovej choroby musela prestať pracovať, navyše je slobodnou matkou, a tak je odkázaná aj na pomoc druhých. Našťastie sa nájde stále dosť tých, ktorí im pomáhajú a uľahčujú ich boj. Spoločný boj  zvládajú  s úsmevom. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Spoločný boj zvládajú s úsmevom.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media