Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odmalička jedla len rýchle občerstvenie: Vďaka drastickému zákroku je z nej iný človek

11.01.2018 pkr

Alicia Briggs (24) začala s konzumáciou nezdravých jedál z rýchleho občerstvenia vo veľmi mladom veku.

Alicia po operácii konečne schudla. 8 obrázkov vo fotogalérii Alicia po operácii konečne schudla.

V piatom ročníku vážila už alarmujúcich 90 kilogramov. V priberaní pokračovala až do dospelosti, kedy sa jej váha vyšplhala na 123 kg. Keďže išlo o rizikové číslo, rozhodla sa pred rokom podstúpiť operáciu, pretože ju lekári varovali, že s takou váhou môže na deti rovno zabudnúť. Operácia znížila kapacitu jej žalúdka, takže už nebola schopná jesť obrovské porcie, na ktoré bola zvyknutá. Alicii to pomohlo schudnúť 50 kilogramov.

V súčasnosti je o 17 kg chudšia ako bola vo veku desiatich rokov. „Je bláznivé, že v súčasnosti vážim menej ako na základnej škole. Moja mama má nadváhu. Bohužiaľ, nenaučila ma správne stravovacie návyky, takže som trpela detskou obezitou a šikanovaním,“ hovorí mladá žena. Keď ju ľudia vidia teraz, sú šokovaní. Niektorí bývalí spolužiaci jej dokonca gratulovali. Celkový obrat však nastal iba vďaka spomínaným lekárom. V marci 2016 jej diagnostikovali syndróm polycystických vaječníkov, ktorý sa spájal s hmotnosťou a v jeho dôsledku by mohla ostať neplodná.

„Jedným z mojich životných cieľov je mať deti. Keď som počula, že by som s tým mohla mať problémy, zľakla som sa. Rozhodla som sa pre operáciu, pretože pre mňa to bola tá najlepšia voľba. Uvedomovala som si, že sa mi to môže podariť aj samej, no nefungovalo to,“ tvrdí Alicia, ktorá podstúpila operáciu a zvyšných 45 dní konzumovala obmedzenú stravu. Jej váha kvôli tomu rapídne klesla. Teraz šetrí peniaze na posledný zákrok – odstránenie nadbytočnej kože.

Operáciu neberie na ľahkú váhu a stravuje sa už len zdravo. Okrem toho cvičí päťkrát do týždňa a chce sa stať osobnou trénerkou. „Bohužiaľ, keď absolvujete chirurgický zákrok, ľudia taký spôsob chudnutia kritizujú. Ak za mnou niekto príde a spýta sa, ako som to urobila, poviem mu, že som sa pokúsila zmeniť svoj vzťah s jedlom. Som veľmi otvorená otázkam ohľadom mojej operácie. Cítim sa totiž skvele,“ dodáva spokojná Alicia.

Všetky fotografie nájdete v galérii >>>

Tlačiť Diskusia