Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mama opísala dcére svoju svadbu a odhalila zarážajúcu pravdu: Toto by si mala prečítať každá nevesta

16.04.2018 anm

Hoci to pre mnohé nevesty možno nebude príjemné čítanie, slová tejto mamy trafili do čierneho...

Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu. 3 obrázky vo fotogalérii Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu.

Milá dcérka,

nedávno som bola na svadobnej výstave. Očarili ma úžasnými nápadmi, materiálmi, farbami. Viem, že aj ty hľadáš to najlepšie pre svoj blížiaci sa deň. Všetci okolo mňa fotili, zdieľali fotky na sociálnych sieťach a kolegyňa, ktorá ma tam sprevádzala, sa dokonca opýtala, aká bola moja svadba. Povedala som jej to, čo teraz píšem aj tebe.

Moja svadba bola škaredá. Nežartujem, naozaj bola, v roku 1991. Presne si na to spomínam. Výzdoba bola tmavozelená. Vydávala som sa v decembri, tak si určite vieš predstaviť kombináciu oranžového interiéru kostola s tmavozelenými stužkami a veľkým farebným stromčekom. Družičky mali na sebe svetložlté šaty ako stany, v rôznych veľkostiach, vrátane jednej tehotnej. Myslím, že kým som bola na medových týždňoch, aj porodila.

Mala som na sebe krémové viktoriánske šaty s dlhými rukávmi, hoci som vždy snívala o snehobielych. Sobáš sa konal v malej, slabo osvetlenej miestnosti. Nemali sme večeru, tanec ani krásnu svadobnú výzdobu. Hostí sme privítali nejakým koktejlom, ponúkli ich svadobnou tortou a drobným pečivom. Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu. 3 obrázky vo fotogalérii Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu.

Hostia nám sypali na hlavy ryžu, kým sme sa ponáhľali k starému autu. Pamätám sa, ako sme sa s nimi lúčili. Potom sme vyrazili na cestu a zastavili sa v nejakom rýchlom občerstvení... Neviem ti zo svojho veľkého dňa ukázať ani jednu skvelú fotku. Moja svadba nebola štýlová ani trendová. Nemali sme krásnu sálu vyzdobenú orchideami, dokonca ani lampióny v záhrade. Ale napriek tomu by som na nej nič nemenila! Dokonca ani predražené medové týždne v Grécku, hoci sme ani zďaleka nebývali v luxusnom hoteli.

Nezmenila by som nič, pretože sme s tvojím otcom pochopili, že manželstvo nie je o svadbe. Dnes už vieme, že záleží najmä na záväzku, ktorý sme si dali. Je mi ľúto, že svet, v ktorom dospievaš, sa sústreďuje najmä na svadbu a nie na to, čo príde po nej. Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu. 3 obrázky vo fotogalérii Mama prvýkrát opísala dcére svoju svadbu.

Chcem, aby si vedela, že manželstvo je oveľa viac než nablýskaná sála a jedálny lístok plný tých najrôznejších špecialít. Je to oveľa viac, než jeden Dokonalý deň alebo Dokonalé šaty. Chcem len, aby si strávila viac času tým, že si premyslíš, aké chceš mať manželstvo, než tým, akú chceš mať svadbu.

Chcem, aby si vedela, že sľub, ktorý sa svojmu snúbencovi chystáš dať, je oveľa-oveľa dôležitejší, než aby počas svadobného dňa všetko perfektne klapalo. Chcem, aby si zažila lásku, ten druh lásky, aký nás s tvojím otcom spája. Lásku, ktorú k sebe cítime, aj keď nás bolí hlava, máme hrozný deň, alebo sa na seba hneváme.

Chcem, aby si vedela, že ťa nadovšetko ľúbim. Takúto lásku si netreba zaslúžiť, ani ju niekde hľadať. Nezávisí od dokonalého svadobného účesu, ani perfektnej svadobnej kapely. Chcem len, aby si počas svojho dňa bola rovnako šťastná ako ja. Rovnako šťastná ako som ja odvtedy, čo som tvojmu otcovi sľúbila vernosť a lásku na celý život.

S láskou, tvoja mama

Tlačiť Diskusia