Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Povinná súčasť domácich rituálov krásy sa skrýva vo vašej kuchyni: Na tieto 2 veci ale pozor!

14.01.2018 pkr

Kokosový olej je jednou z najobľúbenejších domácich pomôcok žien, ktoré nechcú plytvať peniazmi na drahú kozmetiku.

Olej poslúži aj ako náhrada holiacich krémov. 2 obrázky vo fotogalérii Olej poslúži aj ako náhrada holiacich krémov.

O jeho mnohostrannosti vedia aj krásky ako Miranda Kerr či Kourtney Kardshian, ktoré ho preniesli z kuchyne rovno na poličku v kúpeľni. To, ako a kde používať kokosový olej, závisí od typu vlasov a pokožky každého človeka. Majte to na pamäti, keď ho budete chcieť pridať do svojej dennej rutiny. Pomôže však najmä vtedy, keď sa minú všetky obľúbené kozmetické produkty. Rôznorodé využitie oleja zdôrazňujú známe ženy a odborníci už dlho, no okrem nich platia aj dve zásady, kedy ho nepoužívať. Začnime teda tým dobrým!

Odstránenie mejkapu

Kokosový olej je antibakteriálny a vďaka svojmu rozpúšťaciemu účinku funguje dobre ako odstraňovač mejkapu. Podľa dermatologičky Kathleen Suozzi obsahuje antioxidanty, ktoré môžu zmierniť zápaly a výrazne zlepšiť stav pleti. Pozor by si ale mali dať ľudia s pokožkou náchylnou na tvorbu akné. Podobne ako ostatné oleje, môže totiž upchať póry. Dermatologička odporúča olej, ktorý je organický, minimálne spracovaný a lisovaný za studena.

Pomôcka na holenie

Kokosový olej je dobrou náhradou krému na holenie. Je výborným zdrojom hydratácie a pomáha naprávať kožnú bariéru. Hoci je dobrou alternatívou, nie je nevyhnutne lepší ako ostatné výrobky. Pokiaľ však ide o cenu, nemá konkurenciu. Kokosový olej je skutočný multitalent. 2 obrázky vo fotogalérii Kokosový olej je skutočný multitalent.

Ochrana a regenerácia pier

Uchrániť pery od popraskania je v zimných mesiacoch skutočná výzva. Práve malé množstvo kokosového oleja je správnou voľbou, ak nemôžete nájsť balzam na pery. Mnohé beauty blogerky z neho vyrábajú domáci balzam tým, že pridajú cukor, ricínový olej alebo mätový olej.

Vypláchnite si s ním ústa

Vyplachovanie kokosovým olejom pozostáva z presúvania oleja v ústach po dobu 20 minút. Hoci to podľa Americkej zubnej asociácie nezbaví zuby škvŕn a nenahradí čistenie, olej môže bez problémov zastúpiť ústnu vodu. Kokosový olej obsahuje vitamín E a kyselinu laurovú, ktoré majú antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti.

Nepoužívajte kokosový olej na korienky vlasov

Kokosový olej naozaj neprospieva vlasom, ktoré sa rýchlo mastia. Pridanie väčšieho množstva oleja na vlasovú pokožku môže spôsobiť zhoršenie celkového stavu. Naša pokožka tela sa neustále zbavuje starých buniek a podobne to je aj s pokožkou hlavy. Olej všetko upchá a ponechá na nej.

Nepoužívajte ho namiesto krému na opaľovanie

Krém na opaľovanie je súčasťou takmer každej procedúry súvisiacej s krásou, pretože našu pokožku chráni pred nepriaznivým UV žiarením. Niektorí ľudia trvajú na tom, že kokosový olej je jeho dobrou náhradou. Hlúposť! Dermatológovia to neodporúčajú, pretože takýto hazard zvyšuje riziko u ľudí, ktorí sú náchylní na rakovinu kože.

Tlačiť Diskusia