Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po tomto uveríte, že vek je len číslo: 14 expresných tipov pre mladší vzhľad

13.01.2018 pkr

Hoci nemôžeme zastaviť čas, všetky dokážeme za pomoci odborníkov navodiť dojem mladšie vyzerajúcich vlasov, rúk a pokožky.

Týchto 14 trikov vás razom omladí. Týchto 14 trikov vás razom omladí.

A nepotrebujeme sa uchýliť rovno k plastike, nakupovať drahé séra či krémy. Treba si iba všímať svoje každodenné návyky, urobiť jednoduché zmeny v našej rutine a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Takto znejú rady odborníkov:

Preskočte úpravu vlasov za horúca

Mladistvo vyzerajúce vlasy majú objem a lesk, no používanie žehličky alebo fénu vedie k prameňom bez života a navyše pridáva roky. Nechajte vlasy vyschnúť na vzduchu alebo celkom preskočte umývanie a aplikujte suchý šampón.

Ochrana pred slnkom

Dermatológovia zdôrazňujú nosenie opaľovacieho krému každý deň - kvôli ochrane pokožky pred rakovinou kože. Používanie SPF je navyše najefektívnejším nástrojom arzenálu, ktorý zasahuje proti starnutiu.

Používajte krém na ruky

Koža na chrbtoch rúk je veľmi tenká, preto je náchylná na rýchle starnutie oproti zvyšku tela. Keď suchý vzduch vysaje vlhkosť z pokožky, vaše ruky vyzerajú ešte staršie, než by mali.

Stop jedlám, ktoré zafarbujú zuby

Biele zuby sú jedným z najčastejších signálov dobrého zdravia a mladosti. Tmavé, horúce a lepkavé jedlá sú najhoršie. Najviac zafarbuje sójová omáčka, červené víno, káva či kola.

Nalakujte si nechty

Časťou tela, ktorá naznačí reálny vek, nie je tvár. Sú to práve vaše ruky. Existuje však jednoduchý trik na oklamanie ostatných – noste lak. Spolu so šperkmi odpútava pozornosť od nedokonalostí.

Pravidelné cvičenie

Cvičenie zlepšuje krvný obeh a práve vďaka nemu vyzerá koža zdravo. Cvičenie navyše zvráti starnutie. Nie je v tom žiadna vedy! Keď máte kondičku, vyzeráte prirodzene mladšie. Berte to ako jeden z dôvodov, prečo si zacvičiť aspoň 30 minút denne.

Pozor na príjem sodíka

Konzumácia slaných jedál môže spôsobiť zadržiavanie vody, čo vedie k nadúvaniu. Zamedzte tomu vyhľadávaním skrytých zdrojov sodíka v strave. Soľ sa skrýva takmer všade – v chlebe, omáčkach, pečive.

Skoncujte so závislosťou od mobilu

Držanie hlavy dolu, keď píšete správu alebo pozeráte Facebook, spôsobuje vrásky na krku. Ak to robíte dookola, ostanú vám natrvalo. Krk je na tom podobne ako ruky, predčasné starnutie sa na ňom pri zlých návykoch objaví až expresne rýchlo.

Používajte ústnu vodu

Ak už máte denný zvyk vyplachovať si ústa, ste na správnej ceste! Tieto výplachy zbavujú ústa častíc medzi zubami a čistia ďasná. Výsledkom sú čistejšie zuby bez žltých či tmavoružových ďasien.

Nezabúdajte na príjem bielkovín

Ak chcete zdravé vlasy, musíte začať od základov. To znamená, že treba zaradiť do stravy dostatok proteínov, ktorých živiny slúžia ako stavebné prvky silných vlasov.

Starostlivosť o mokré vlasy

Ak ste sa vzdali škodlivej úpravy, prijímate dostatok bielkovín, no stále máte tenké a ovisnuté pramene, možno viniť zvyky po sprchovaní. Česanie vlhkých vlasov môže spôsobiť lámanie, ktoré vedie k nepoddajným prameňom. Odborníci radia počkať s tým až do ich vysušenia, po prípade prečesať vlasy len s hrebeňom, ktorý má riedke zuby.

Jedzte zelenú zeleninu

Zelené potraviny sú prírodnými čističmi zubov. Zelenina, ktorá je bohatá na vlákno, ako napríklad špenát, šalát či brokolica, pomáha prirodzene čistiť zuby. Môže za to vláknina, ktorá zamedzuje prilepeniu povlaku na sklovinu.

Zvládajte stres

Stres nás nerobí slabými iba vo vnútri, ale ukazuje sa aj navonok. Zachytáva zápalové procesy v koži, ktoré môžu zhoršiť stav ako je psoriáza alebo akné či ekzém. V boji so stresom pomáha emočná podpora blízkych či rôzne relaxačné cvičenia.

Dostatok spánku

Počas hlbokého spánku produkuje telo množstvo estrogénu a progesterónu. Tie posilňujú prirodzené mechanizmy na opravu pokožky, takže keď sa zobudíte, vyzeráte oveľa krajšie. Nenadarmo sa hovorí aj o povinnom spánku do krásy!

Tlačiť Diskusia