Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prečo sú muži v manželstve nešťastní? Ak s vami zažívajú TOTO, skôr či neskôr si nájdu milenku

08.01.2018 anm

Skúsený psychológ prezradil, čo robí mužov v manželstve nešťastnými.

Prečo sú muži v manželstve nešťastní? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Prečo sú muži v manželstve nešťastní?

Klinický psychológ PhD. Joshua Klapow rozprával v relácii The Web Radio Show o manželských ťažkostiach aj o tom, čo robí mužov vo zväzku najčastejšie nešťastnými.

Už nezáleží len na individuálnych cieľoch, ale najmä na tých spoločných

Láska je nádherný pocit, ale žena ani muž by nemali zabúdať na to, že manželstvo je oveľa zložitejšia vec. Občas sa stane, že manželia urobia jednu chybu. Nechcú si priznať, že manželstvo nedoplní ich život, ale ZMENÍ ho. Dvojica sa musí rozvíjať spolu, preto sú dôležité nielen individuálne životné ciele, ale najmä tie spoločné.

Mnohí muži, hoci svoju manželku milujú, by si chceli udržať aj doterajší životný rytmus a dosahovať vlastné ciele, ktoré si možno určili dávno predtým, ako ženu spoznali. V manželstve si však ľudia sľúbia, že budú kráčať spoločnou cestou a rovnakým tempom.

Muži sa necítia ocenení

Tak, ako je pre ženu dôležité, aby ju za odvedenú nadprácu v manželstve muž ocenil, aj on túži po pochvale za svoju tvrdú prácu. Manželky počas bežných dní často upozorňujú na mužove nedostatky a na veci, ktoré chýbajú. Toto je najväčšia chyba, akú v manželstve môže človek urobiť. Namiesto neustálej kritiky treba partnerovi pripomenúť, že si ho veľmi vážime za to, čo pre nás a našu rodinu robí - a platí to pre ženy aj pre mužov. Manželia zo všetkého najviac potrebujú láskyplnú starostlivosť a úprimný obdiv svojej ženy. Prečo sú muži v manželstve nešťastní? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Prečo sú muži v manželstve nešťastní?

Muži majú pocit, že sú ako v pasci

Nadmerná kritika a neustále poučovanie ich oberajú o sebavedomie aj mužnosť. Takmer vždy je to priama cesta k nešťastnému manželstvu. V dobrom partnerstve má svoje miesto aj robenie chýb, stáva sa to mužom aj ženám. Treba ich brať s nadhľadom, najlepšie s humorom a jednoducho ísť ďalej.

Nebezpečná podoba s mamou

Je normálne, že sa o muža bojíte, ale ak to so svojou starostlivosťou preháňate, môže mu to začať vadiť. Od detstva bol zvyknutý, že ho mama na všetko upozorňovala, vo všetkom mu pomáhala. Je dôležité, aby ste si uvedomili, že muž sa nechce oženiť so svojou matkou.

Keď cíti, že vás nevie urobiť šťastnou

Svet človeka tlačí do toho, aby pracoval tvrdšie a tvrdšie, aby svojej rodine dal všetko, zarábal stále viac peňazí, kúpil väčší dom, lepšie auto... Je tu však jeden problém: dosiahnuť to stojí veľa námahy a nie vždy je to zrealizovateľné. Áno, neustály rozvoj je nevyhnutný, ale ak má muž pocit, že nie je dosť dobrý, žena sa večne na niečo sťažuje, stráca motiváciu aj energiu. A to môže viesť ku krachu manželstva. Prečo sú muži v manželstve nešťastní? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Prečo sú muži v manželstve nešťastní?

Chýbajúca intimita

Dotyky, túlenie sa, objatia... Nejde len o romantiku, ale aj o udržanie iskry, vášne. Počas sexu sa produkuje hormón oxytocín, zodpovedný za vzájomnú blízkosť. Ak dlhodobo chýba, nezáleží na tom, aká veľká je medzi vami dôvera a porozumenie, váš vzťah bude trpieť a vzájomná vzdialenosť narastať. Pravidelné odmietanie sexu oslabuje jeho mužnosť. Zlý sex tiež nie je o nič lepší - rutina sa stáva nudnou a spôsobuje stále väčšiu frustráciu. Neodovoľte, aby to zašlo až tak ďaleko!

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media