Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Múdrosť a vnútorná krása? Zabudnite! Pravda o tom, čo sexuálne priťahuje väčšinu ľudí, je celkom iná

13.01.2018 Famous

Ako je to s hodnotami dnešnej mladej generácie pri hľadaní partnera naznačuje výskum austrálskych psychológov.

Vzhľad je pre väčšinu mladých oveľa príťažlivejší ako inteligencia a vnútorné hodnoty. Vzhľad je pre väčšinu mladých oveľa príťažlivejší ako inteligencia a vnútorné hodnoty.

Zistili totiž, že vzhľad a povrchné vlastnosti sú skutočne podstatnejšie než inteligencia a vnútorné hodnoty. A to u deväťdesiatich percent z nich. Len 10 % mladých je sexuálne priťahovaných k niekomu vo chvíli, keď prejaví verbálne svoju inteligenciu.

Podľa psychológov z University of Western Australia v Perthe je medzi mladými len 10 % tzv. sapiosexuálov. Tak sa označujú ľudia, ktorých priťahuje zo všetkých vlastností partnera najviac práve intelekt. Pritom medzi mužmi a ženami tejto vekovej kategórie nie je rozdiel, u oboch pohlaví je rovnaký počet tých, ktorí tvrdia, že práve rozum a inteligencia sú najviac sexi. Ale väčšina si vystačí s IQ 120, teda nadpriemernou inteligenciou. Géniovia, ktorí majú IQ 140 a vyššie, už až tak žiadúci nie sú.

"Väčšina mladých vo veku osemnásť až tridsaťpäť rokov neprejavovala žiadne výrazné sexuálne vzťahy k inteligencii proťajšku. Len malá skupina – 10 % - vyjadrovala silnú sexuálnu príťažlivosť k ľuďom s vysokým IQ," tvrdí doktor Gilles Gignac z University of Western Australia.

Tlačiť Diskusia (2)