Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď vám intuícia našepkáva, že niečo nesedí, verte jej! Takto dokážete "prekuknúť" iných

14.01.2018 Famous

Niekedy netreba ani slová, aby ste odhadli, čo sa deje v hlave iného človeka.

Každý sa dokáže napojiť na pomyselnú mozgovú Wi-Fi sieť a vytušiť, čo si myslia iní aj bez slov. Každý sa dokáže napojiť na pomyselnú mozgovú Wi-Fi sieť a vytušiť, čo si myslia iní aj bez slov.

Intuícia je sporná téma v psychológii i psychiatrii. Fenomén sa ťažko študuje a mnohí exaktní vedci ho vylučujú, pretože nemajú hmatateľné dôkazy. Témou sa ale dlhodobo zaoberá profesor Digby Tantau z Sheffiledu, ktorý tvrdí, že existuje kolektívne vedomie či akási medzimozgová "Wi-Fi" sieť, na ktorú sme takmer všetci napojení. Aj bez verbálnej komunikácie tak mozog každého vníma vnútorné impulzy v mozgoch osôb, blízko ktorých sa vyskytuje.

To tiež vysvetľuje, prečo sme takí nesústredení v dave, napríklad v preplnenom autobuse, kde je mozog každého účastníka pod paľbou mnohých signálov z mnohých vysielačov. A je ťažké udržať s jediným človekom očný kontakt, pretože nás vyrušujú signály z okolia.

Práve táto sieť nám pomáha získavať podvedomé informácie o druhých, ktoré o sebe neprezradia. Podľa profesora Digbyho Tantuma tento fenomén vysvetľuje "intuíciu", kedy ľudia vnímajú, že niečo je inak, než je to povedané, hoci nemôžu logicky vysvetliť, prečo si to myslia.

 

 

Tlačiť Diskusia (1)