Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Určite netušíte, aký účinok má aspirín na vaše vlasy: Pridajte ho do šampónu a uvidíte, čo sa stane

12.01.2018 bes

Nájdeme ho azda v každej domácnosti. Tento najrozšírenejší liek na svete spoľahlivo tlmí bolesť, znižuje horúčku a potláča zápal.

Pridajte do šampónu aspirín a uvidíte, čo sa stane. 2 obrázky vo fotogalérii Pridajte do šampónu aspirín a uvidíte, čo sa stane.

Lekári ho odporúčajú na mnohé zdravotné ťažkosti. Poradí si s bolesťou i horúčkou, no zároveň chráni srdce a významne znižuje riziko srdcového infarktu. Účinná látka - kyselina acetylsalicylová obsiahnutá v aspiríne má skutočne mnohostranné využitie, a to nielen v oblasti farmácie. Odteraz sa stane aj vaším obľúbeným beauty pomocníkom!

Aspirín – super parťák pre zdravé a krásne vlasy!

Trpíte lupinami? Hm, nepríjemný problém hlavne z estetického hľadiska. Odumreté zvyšky kože sa objavujú hlavne pri korienkoch vlasov a následne aj na oblečení. Prvou voľbou pri tomto probléme je šampón proti lupinám. Čo robiť, ak nezaberá? Vyskúšajte aspirín!

Silný a bezpečný

V porovnaní so šampónmi proti lupinám neobsahuje aspirín žiadne zbytočné prísady ako zahusťovadlá, farbivá, peniče či parfumy. Kyselina acetylsalicylová má v boji proti lupinám porovnateľné účinky ako drahé protilupinové šampóny z lekárne. Použitie je detsky jednoduché – rozdrvte 3 aspiríny na prášok a pridajte do svojho obľúbeného šampónu. Umyte hlavu ako obvykle a nechajte pôsobiť 5 minút. Potom dôkladne zmyte. Pozor, aspirín sám o sebe nemá žiadne odmasťujúce účinky, preto ho treba vždy pridať do šampónu! Pridajte do šampónu aspirín a uvidíte, čo sa stane. 2 obrázky vo fotogalérii Pridajte do šampónu aspirín a uvidíte, čo sa stane.

Regenerácia a ochrana

Krásne vlasy sú zdravé vlasy. Väčšina z nás si vlasy farbí a zaťažuje tepelnou úpravou. Aj tu nám môže byť nápomocný aspirín, ktorý vlasy chráni pred lámavosťou a dodáva im zdravý lesk. Opäť ho rozdrvený pridajte do šampónu, no v tomto prípade vám postačia vám len dve tabletky. Určite vás poteší aj ďalší benefit – kyselina acetylsalicylová zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov.

Niečo extra pre blondínky

Ak ste blond, viete, akú šarapatu môže s vašou farbou narobiť chlórovaná voda v bazénoch. Zelenkastý nádych odstráni z vlasov aspirínový oplach – podľa stupňa neželaného zafarbenia rozpustite v pohári teplej vody 1 až 6 aspirínov, roztok vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Dôkladne opláchnite.

Účinky aspirínu na vlasy sa môžu u každého z nás líšiť podľa typu vlasov, hygienických návykov a pravidelnosti používania. Pre vylúčenie alergickej reakcie vždy vyskúšajte na malom kúsku kože.

Tlačiť Diskusia