Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svokrovci im zakázali svadbu, tak sa vzali tajne: Bola to láska ako hrom, ale potom zasiahol krutý osud

31.03.2018 KaD

Po tajnej svadbe David narukoval a ženu ani dcérku už viac nevidel!

Krutý osud zničil ich veľkú lásku... 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Krutý osud zničil ich veľkú lásku...

Zamilovali sa do seba na prvý pohľad v roku 1938 – a proti zákazu jeho rodičov sa o rok neskôr vzali. V ťažkých časoch vznikol medzi nimi silný cit a zdalo sa, že ho nič neprekoná.

Na divokej párty to vrelo

Mary a David Francisovci sa dali dokopy čírou náhodou v roku 1938 vďaka párty v jednom z bytov vo východnom Londýne. Tam sa medzi nimi zrodil silný cit, ktorý dojíma ešte aj dnes. Párty bola v plnom prúde, no chýbali poháre. A tak šla 21-ročná Mary zazvoniť susedom o poschodie vyššie, aby jej zopár pohárov požičali.

Keď David otvoril, hneď to zaiskrilo

Dvere jej otvoril 19-ročný fešný účtovník David – a bolo rozhodnuté. Dvaja mladí ľudia plní života sa do seba okamžite šialene zaľúbili. Nedbali na to, že všetko bolo proti nim. Zlé nepokojné časy tesne pred vojnou im hádzali polená pod nohy, ale tým sa to nekončilo – proti ich láske a priateľstvu boli ešte aj Davidovi rodičia. Mladý muž ako príslušník vyššej triedy so súkromným vzdelaním si predsa nemohol vziať obyčajné dievča z imigrantskej írskej rodiny!

David v uniforme 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto David v uniforme

Aj tak sa zobrali

No keď človek naozaj miluje, nepozerá na prekážky a zdá sa mu, že všetky hravo prekoná. Napriek všetkému si teda David Mary v roku 1939 bez vedomia a súhlasu svojich rodičov vzal za svoju právoplatnú manželku. No sú veci, proti ktorým je aj tá najväčšia láska krátka – patrí k nim určite aj fašizmus, vojna, ale aj choroby. Tak to bolo aj v tomto prípade. Chvíľu po svadbe musel David narukovať, odišiel slúžiť ku kráľovskému námorníctvu.

Dcéra bez otca, otec bez dcéry

Zatiaľ čo bol David tak ďaleko a cnelo sa mu za všetkým, čo musel opustiť, jeho drahej Mary sa v roku 1940 doma narodilo dieťatko. No chrabrému mladíkovi nebolo dopriate, aby videl svoju dcérku Rosheen vyrastať, aby bol na jej promócii či aby ju odviedol k oltáru a rozmaznával svoje vnúčatká. Otec bez dcéry, dcéra bez otca – aj to je dôsledok krutého osudu, ktorý priniesla vojna a choroby. David sa do rodnej vlasti už nevrátil. Zomrel v Indii v roku 1943 na čierne kiahne, ďaleko od všetkého, čo tak miloval – od svojej ženy Mary a dcérky Rosheen, ktorá tak ako 3-ročná pre vojnové besnenie a nezodpovednosť Davidovej matky (nedala syna zaočkovať) prišla o milovaného otca a nikdy ho, žiaľ, nepoznala Mary s dcérkou Rosheen 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Mary s dcérkou Rosheen

Kufor plný listov

Po mnohých desaťročiach objavila Rosheen (77) pravdu o svojich rodičoch v kufri plnom listov. Matka jej o otcovi rozprávala len zriedka, pretože sa druhýkrát vydala a jej druhý manžel sa bál Davidovho návratu. No tesne pred smrťou odovzdala dcére Rosheen tento výnimočný kufor, vďaka ktorému sa po rokoch dozvedela nádherný príbeh veľkej lásky svojich rodičov ako z toho najdojímavejšieho románu. Rosheen svojho otca spoznala až vďaka listom
v kufri, ktoré písal
jej matke. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Rosheen svojho otca spoznala až vďaka listom
v kufri, ktoré písal
jej matke.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media