Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jane sa hnusí jej šéf v práci: Viem, že robí TOTO, ale... Mám o tom povedať jeho manželke?

12.01.2018 bak

Jana (43) je zamestnaná v stredne veľkej firme, kde sa dejú čudné veci.

Jana sa v práci necíti dobre kvôli šéfovi. (ilustračné foto) Jana sa v práci necíti dobre kvôli šéfovi. (ilustračné foto)

Naša firma je na trhu úspešná, ale to, čo sa deje vo vnútri, mi dvíha žalúdok. Náš nadriadený je typický macho v stredných rokoch, ktorý nevie, čo so sebou a stále si potrebuje niečo dokazovať. Máva perverzné poznámky, často si nás slizko premeriava a nie je žiadne tajomstvo, že už mal zopár aférok s niektorými kolegyňami. Poza jeho chrbát o ňom už kolujú interné vtipy, a keď hľadáme nové posily do tímu, je nám jasné, podľa čoho sa bude vyberať...

Načapal ich v bare

Najnovšie si začal s novou kolegyňou, ktorá je u nás ešte len 2 mesiace. A bonus k tomu – je len rok vydatá! Chodia spolu na obedy akoby sa nechumelilo, on ju vozieva domov a jeden kolega ich videl spolu večer v bare ako sa obchytkávali. Vôbec z toho nemám dobrý pocit. Je mi ľúto chudáka jej muža, ktorý je už na začiatku manželstva podvádzaný, a je mi ľúto aj šéfovej ženy, ktorá sa doma stará o jeho dve deti a pravdepodobne o ničom netuší. Mám nutkanie obom im to nejak diskrétne oznámiť, lebo ja osobne by som bola rada, keby mi niekto narovinu povedal, že ma muž podvádza a nešepkalo sa to len poza môj chrbát.

Keď som sa o tom bavila s viacerými, povedali mi, nech sa do toho nemiešam, lebo z toho vyjdem ako tá zlá ja a ešte aj prídem o prácu. Lenže pravdupovediac, pracovať v takomto „bordeli“ mi je proti srsti. Volajte ma moralistka a donášačka, ale mne sa to nepáči a necítim sa v tom dobre. Navyše, šéfove aféry ovplyvňujú aj jeho pracovný výkon. Často je kvôli svojmu kávičkovaniu so slečnami neprítomný práve vtedy, keď sa od neho očakáva nejaké rozhodnutie. Býva nesústredený a niekedy veľmi podráždený. Ako sa mám zachovať?

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media