Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spoveď Katky Hasprovej: Aká je pravda o jej manželstve? Berie život, ako ide, ale TOTO nikdy nechcela

13.01.2018 Oľga Valentová

Katka Hasprová (45) priznala, že s jej manželom to zo začiatku bolo ťažké a dlho obrusovali svoj vzťah, ale teraz majú spolu pekný život. Cíti, že v ňom má oporu. 

V partnerovi Ivanovi Bélovi Vojtekovi cíti oporu. 10 obrázkov vo fotogalérii V partnerovi Ivanovi Bélovi Vojtekovi cíti oporu.

Otec režisér Pavol Haspra a mama slávna herečka Soňa Valentová, to nie je ľahký vstup do života. Napriek tomu to Katka Hasprová (45) dokázala a dnes je úspešnou muzikálovou speváčkou a herečkou. Ako vníma svoju kariéru a koho jej pripomína partner?

Napriek tomu, že ste študovali pedagogiku, nakoniec ste skončili na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne a stali ste sa úspešnou umelkyňou. Ste spokojná, kam ste to dotiahli?

– Som šťastná, že mi pribúdajú krásne roly s takým úžasným dramatickým oblúkom. To, čo mi dali naposledy v Ostrave, je pre herečku a speváčku úžasná príležitosť. Je to postava pani Danversovej v muzikáli Rebecca, v  takom miernom psychothrileri. Autor hudby Silvester Levay, ktorý má mimochodom aj cenu Grammy, prišiel do Ostravy na premiéru a pochválil ma... (smiech). A to je teda najväčšia pocta, keď vás sám autor pochváli.

V ktorých hereckých polohách sa cítite na javisku najlepšie, keď ste krásna, smutná, dramatická?

– No jasné, že každá žena sa cíti úžasne, keď je „nastajlovaná“, ako napríklad Kleopatra, ale zároveň som zistila, čo je asi divné, že sa cítim dobre aj v takých zvláštnych a mierne švihnutých postavách, v ktorých niečo duševné nie je celkom v poriadku. Ohromne dobre sa mi robia také vyšinuté postavy, lebo tam je aj o čom hrať...

Medzi svetové muzikály, v ktorých vás môžu diváci teraz vidieť, patria aj Mačky, známe skvelou choreografiou a úžasnými kostýmami. To musí byť niečo pre vás!

– Áno, je, sme všetci nalíčení ako mačky a divákom sa to, samozrejme, veľmi páči. Máme na hlave špeciálne vyrobené parochne s uškami. Na konci predstavenia si nás počas klaňačky vždy fotia. Je to naozaj nesmierne krásny tanečný kus, na ktorý budú diváci vždy radi chodiť. Pre diváka je to úžasný relax, pri vynikajúcich tanečných výkonoch v sprievode živej kapely. Ja tam spievam svetovo známu áriu „Memory“ a som šťastná, lebo publikum ma odmení veľkým potleskom.

Katarína Hasprová:  Cítim sa dobre v takých zvláštnych a mierne švihnutých postavách. 10 obrázkov vo fotogalérii Katarína Hasprová: Cítim sa dobre v takých zvláštnych a mierne švihnutých postavách.

V muzikáloch sa spieva aj tancuje, mnohokrát aj naraz, ako sa udržiavate vo forme?

– Ľudia si často myslia, že my si tam len tak hopkáme na javisku. Muzikálový výkon nie je len o umeleckom stvárnení, ale často je to aj športový výkon. Preto aj ja som mávala osobné tréningy, len momentálne mi to už takmer rok časovo nevychádza. Ja veľmi rada tancujem, preto som už v detstve chcela byť baletka, ale maminka mi to múdro vyhovorila. Aj v Mačkách som si naštudovala ešte jednu tanečnú postavu s menom Ťapka – mačka domáca... (smiech)

S hercom Ivanom Bélom Vojtekom ste už vyše päť rokov partnermi, a teraz už aj manželia...

– Zoznámili sme sa, keď sme robili muzikál Báthoryčka, kde som hrala hlavnú postavu a on to režíroval. Aj keď on je herec, občas si aj zarežíruje. Nuž zo začiatku to bolo ťažké a dlho sme obrusovali náš vzťah, ale teraz máme spolu pekný život. Cítim, že v ňom mám oporu. 

Béla je od vás starší o viac ako desať rokov, aj keď nevyzerá. Vám dvom to neprekáža?

– Neriešime to, prečo? Aj medzi mojou maminou a ocinom bol väčší vekový rozdiel a neprekážalo to. Béla mi dosť pripomína ocina, je to tiež čistý charakter, nie je pokrytec. Ani som si to nikdy neuvedomila, ako sa niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre mňa dôležité, naňho podobá. Tatino mi veľmi chýba, my sme mali pekný vzťah a pri každej premiére mi je ľúto, že nesedí v hľadisku. Napriek tomu, že bol vyťažený režisér, doma bol veľmi pracovitý, robil aj v záhrade, no a skvelo nám varil. Jeho zajac na smotane s brusnicami a makarónmi, tak to som vždy aj tanier vylízala... (smiech)

Vaši bývalí muži boli z vašej branže. Je to pre vás dôležité, aby bol partner z prostredia divadla?

– Nie je to dôležité, ale ak je to tak, je to plus, lebo máme veľa spoločných tém. Ten úvodný zamilovaný ošiaľ časom pominie, opadne, a potom musia vo vzťahu ostať ešte iné hodnoty, ktoré ľudí držia pohromade. Vzájomná dôvera, priateľstvo a v prípade ťažkej situácie mať v partnerovi aj oporu.

V muzikáli Sunset Boulevard v Ostrave si zahrala filmovú hviezdu. 10 obrázkov vo fotogalérii V muzikáli Sunset Boulevard v Ostrave si zahrala filmovú hviezdu.  

Ako trávite voľný čas, keď nepracujete?

– Veľmi radi chodíme spolu cez divadelné prázdniny k moru. A Ivan ešte rád chodí do kúpeľov na liečenie, vlastne ani neviem, či rád, ale musí, lebo má problémy s platničkou. A ja vždy rada prídem za ním.

Premýšľate o dieťati?

– Musím sa priznať, že som pracovne taká vyťažená a dostávam nádherné úlohy, že veru, doteraz som o dieťati ani nepremýšľala. Beriem ten život, ako ide. Myslím, že život môže byť krásny aj bez detí. Ja si uvedomujem, že mať dieťa je požehnanie. Ale čo môže byť najhoršie pre rodiča, je, keď sa celý život o svoje dieťa stará a ono sa potom v starobe a nebodaj chorobe na svojho rodiča vykašle. Ten rodič musí cítiť strašnú bolesť a sklamanie. Navyše mám strach do tejto hroznej doby priviesť dieťa. Ale teraz naozaj neriešime deti. Keď to príde, tak to bude, treba tomu nechať prirodzený beh... 

 

V aktuálnom muzikáli Mačky ju môžeme vidieť v Bratislave na Novej scéne. 10 obrázkov vo fotogalérii V aktuálnom muzikáli Mačky ju môžeme vidieť v Bratislave na Novej scéne.

 

 

Tlačiť Diskusia (4)