Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tajomný Joffrey de Peyrac z Angeliky kedysi mohol mať každú... Teraz má 90 rokov a už by ste ho nespoznali

13.01.2018 Casprezeny.sk

Charizmatického herca Roberta Hosseina (90), ktorý stvárnil Joffreya de Peyrac a bol idolom žien, by ste dnes už nespoznali.

Joffrey de Peyrac a Angelika 13 obrázkov vo fotogalérii Joffrey de Peyrac a Angelika

Pri romantických príbehoch krásnej Angeliky a grófa Joffreya de Peyrac diváčky ani nedýchali... Od nakrútenia slávnej série uplynulo už vyše 50 rokov. Pozrite sa, ako sa za ten čas zmenil jeho predstaviteľ, herec Robert Hossein.

Robert Hossein ako Joffrey de Peyrac 13 obrázkov vo fotogalérii Robert Hossein ako Joffrey de Peyrac

Aj keď veľkú časť svojho života sa venoval divadelnej réžii, do povedomia najmä ženského publika sa dostal vďaka filmu. Jediný syn ázerbájdžanského skladateľa Andrého Hosseina a komediálnej herečky, pôvodom z Kyjeva, Robert Hossein, v začiatkoch svojej kariéry hrával zväčša úlohy darebákov unavených životom.

Michèle Mercier a Robert Hossein ako Angelika 13 obrázkov vo fotogalérii Michèle Mercier a Robert Hossein ako Angelika

Zmena prišla v šesťdesiatych rokoch, kedy stvárnil romantickú postavu krívajúceho grófa Joffreya de Peyrac v sérii filmov o Angelike, markíze anjelov. Napriek jazve, ktorú mal na tvári, stal sa idolom žien a mohol mať každú, na ktorú si ukázal.

Robert Hossein ako Joffrey de Peyrac 13 obrázkov vo fotogalérii Robert Hossein ako Joffrey de Peyrac

V súkromí však u žien nemal až také šťastie. Dvakrát sa rozviedol, snúbenica z ďalšieho vzťahu Michele Watrin tragicky zahynula pri autonehode a až jeho tretie manželstvo vydržalo dodnes. Jeho prvou manželkou bola známa francúzska herečka Marina Vlady, s ktorou má dvoch synov Igora a Pierra. Z druhého manželstva s Caroline Eliacheff mu pribudol ďalší syn Nicolas.

Robert Hossein s manželkou Candice Patou žije už vyše 40 rokov. 13 obrázkov vo fotogalérii Robert Hossein s manželkou Candice Patou žije už vyše 40 rokov.

So svojou treťou manželkou Candice Patou sa oženil v roku 1976, má s ňou syna Juliena a sú spolu už vyše 40 rokov. Pár dní pred jeho deväťdesiatkou sa objavili v spoločnosti, a musíme konštatovať, že slávny herec a režisér je aj v tomto veku ešte celkom vo forme.

 

Tlačiť Diskusia