Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

So švagrom sme zostali sami, chcel sa so mnou vyspať: TOTO sa moja sestra nikdy nesmie dozvedieť...

18.03.2018 Spracovala: iva

Keď sme so švagrom zostali sami, pokúsil sa o niečo, čo ma veľmi prekvapilo. Toto sa moja sestra nesmie dozvedieť...

Bozkávala sa so švagrom, teraz má výčitky. Bozkávala sa so švagrom, teraz má výčitky.

Dostala som sa do čudnej situácie. Moja sestra žije 10 rokov s manželom a je druhýkrát tehotná.

Švagra som mala veľmi rada, bol zábavný, spoločenský a dobre sa s ním rozprávalo. Ale raz sme zostali sami a on sa pokúsil o niečo, čo ma fakt prekvapilo. Obchytával ma a chcel, aby sme sa pomilovali. Bola som z toho v šoku. Tvrdil, že sestra sa to nikdy nedozvie a podobne. Pýtala som sa ho, či mal aj iné, a on to priznal. Nič som s ním nakoniec nemala, ale nejaké bozky padli. Mám z toho výčitky a fakt neviem, ako by som to sestre povedala. Najviac ma trápi, že ju podvádza a priznáva to, ale ako jej to povedať, keď sa pokúsil aj so mnou? To by ju veľmi ranilo. 

Monika

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková:

To, čo naozaj môžete pre sestru urobiť, je – posilniť ju, stáť pri nej, pomáhať jej, napríklad aj tým, že budete dobrou tetou pre jej deti, byť jej priateľkou – s ktorou môže piť kávu, nakupovať, chodiť do fitka či na kozmetiku. Podporiť ju v nezávislosti, samostatnosti, sebavedomí.

Ste zodpovedná len sama za seba, nie za švagra. Ak nájdete dosť dobrý dôvod, prečo by ste sestre o nevere mali povedať, tak to urobte. Ale ak by ste ju tým mali len zraniť, spochybniť, zneistiť, rozbiť vzťah, nerobte to. Je to ich vzťah, ich život – obaja doň niečo vkladajú a niečo si berú – žijú najlepšie, ako vedia. Nesúďte ich ani sa nemiešajte, kým si nie ste istá, že rozdáte „lepšie“ karty.

Tlačiť Diskusia (27)
Focus Media