Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Túto zázračnú rastlinku potrebuje každá žena: Vyčistí črevá, pošle stres kade ľahšie a to nie je všetko

14.08.2018 anm

Táto zázračná rastlinka zmierni pocit nafúknutia, účinne zatočí so stresom a dokáže toho ešte viac. Spoľahnite sa na jej silu!

Túto rastlinku potrebuje každá žena. 4 obrázky vo fotogalérii Túto rastlinku potrebuje každá žena.

Citrónová tráva je bylinka známa najmä z juhoázijskej kuchyne, kde sa používa vo veľkom a kuchári sa bez nej nezaobídu, ale dá sa bez problémov dospestovať aj v našich záhradách alebo na balkónoch. Často ju nájdete aj v mnohých voňavkách a čistiacich prostriedkoch, ktorým prepožičiava príjemnú citrónovú arómu. Je známa aj pod menom lemongrass či citronela. Citrónová tráva je bylinka známa najmä z juhoázijskej kuchyne. 4 obrázky vo fotogalérii Citrónová tráva je bylinka známa najmä z juhoázijskej kuchyne.

Začína rásť počas skorej jari. Vytvára veľké trsy tenkých dlhých listov a dokáže narásť až do výšky 150 cm. Ľahko ju zoženiete na trhoch a v špecializovaných predajniach, ale môžete si ju vypestovať aj doma. Klíčenie trvá asi 10 až 20 dní. Vypestovanú rastlinku následne môžete presadiť do kvetináča. V lete sa dá pestovať na terase či balkóne. V zime ju môžete umiestniť do dostatočne veľkej nádoby, ktorú dáte do chladnejšej miestnosti a obmedzíte polievanie. Dá sa o ňu starať aj v byte ako o ostatné izbové rastlinky. Môžete si ju vypestovať aj doma. 4 obrázky vo fotogalérii Môžete si ju vypestovať aj doma.

Tlačiť Diskusia