Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V takomto prípade môže nevera vzťahu naozaj pomôcť: Lenže... mali by ste na TOTO žalúdok?

04.02.2018 Famous

Vedomá nevera v páre môže viesť k väčšej otvorenosti a pevnejšiemu vzťahu.

Páry, ktoré majú s vedomím svojej polovičky aj iných sexuálnych partnerov, majú často kvalitnejší vzťah. Páry, ktoré majú s vedomím svojej polovičky aj iných sexuálnych partnerov, majú často kvalitnejší vzťah.

Swingers čiže výmena sexuálnych partnerov bola vnímaná ako okrajový fetiš a pre väčšinovú spoločnosť je dodnes tabu. Podľa psychológov doktora Davida Leya a doktora Justina Lehmillera by ale byť nemala. Títo odborníci z Indiany totiž skúmali kvalitu vzťahu u párov, ktoré sa vedome podvádzajú, čiže s vedomím partnera mávajú sex s inými osobami. A zistili, že pre mnohé dvojice môže byť taká prax pozitívna, pretože vedie k väčšej otvorenosti a úprimnosti v komunikácii a vzťah posilňuje.

Dvojice, ktoré súložia s inou osobou pred zrakom partnera, sa cítia oveľa slobodnejšie vo vzťahu a sú úprimnejší o svojich sexuálnych fantáziách. V komunikácii používajú správanie a prvky, ktoré u tradičných monogamných párov autori nezaznamenali.

Sex s iným pred očami partnera

"Táto fantázia - súložiť pred zrakom partnera s niekým iným - je tak stará ako manželstvo a ľudská sexualita. Dnes o tom už počúvame čoraz častejšie a viac ľudí odmieta spoločenskú stigmatizáciu svojich sexuálnych fantázií," uviedol doktor David Ley v rozhovore pre CNN. Z jeho výskumu, ktorý vykonal s doktorom Justinom Lehmillerom, vyplýva, že o súloži s cudzou osobou pred zrakmi partnera sníva každá tretia žena a 58 percent mužov.

"Partneri, ktorí praktizujú tento typ sexu, musia medzi sebou úplne otvorene zdieľať svoje túžby a záujmy, ktoré sú ale spoločnosťou označované za tabu či v lepšom prípade hanebné. To môže viesť k väčšej otvorenosti dvojice, prijatiu jeden druhého a vyššej miere úprimnosti. Páry, ktoré takto fungovali, mali najúčinnejšie komunikačné zručnosti, ktoré sme nespozorovali u žiadnych, "normálnych" párov," uviedol doktor Ley.

Autori ale sami priznávajú, že tento typ sexuálneho spolužitia v páre nie je pre každého. Záleží na type osobnosti a štýlu pripútania sa k partnerovi. Inými slovami, nie každý, kto sníva o takomto sexe, by ho mal aj praktizovať," dodáva doktor Ley.

Tlačiť Diskusia (7)
Focus Media