Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sen každého lyžiara! S jedným skipasom prelyžujete kilometre zjazdoviek: Mozartov kraj ponúka to najlepšie

25.02.2018 KaD

Keby Mozart lyžoval, určite by si to užil v rodnom kraji, najväčšom lyžiarskom regióne Rakúska, s úžasným názvom Ski Amadé.

Romantika všade, kde sa pozriete! 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ski amadé Romantika všade, kde sa pozriete!

Keď sa W. A. Mozart v roku 1756 v Salzburgu narodil, lyže už ľudia dávno poznali. Presúvali sa na nich pri love či vo vojne, najmä v Škandinávii. Približne 20 rokov pred skladateľovým narodením vznikol v Nórsku prvý predpis o lyžiarskom výcviku a v roku 1767, keď mal umelec 11 rokov a koncertoval po Európe, uskutočnili sa prvé lyžiarske preteky. Dnes sa v rodnom kraji Amadea (on meno Amadeus takmer nepoužíval, hovoril si Amadé...) tešia z fantastických zjazdoviek a nádhernej prírody predurčenej nielen na zimné pohybové aktivity.

Jeden skipas - 5 oblastí

Ski Amadé je 5 regiónov (Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal), 760 km zjazdoviek, 270 vlekov a 260 lyžiarskych chát a reštaurácií. Na svoje si prídu pokročilí, ale aj menej skúsení lyžiari. Sneh je až do apríla, super ponuky ako Ladies Week od 17. do 24. 3., kde k jednému skipasu dostanete druhý grátis či výhodný 7-dňový pobyt Sixty Plus pre seniorov od 31. 3. do 8. 4. Falošní začiatočníci aj starší sa v kurze Learn2Ski za 3 dni naučia lyžovať. Veľkonočná lyžovačka od 17. 3. do konca sezóny vás príjemne prekvapí.

Pohodlné lanovky vás vyvezú na zasnežené kopce. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ski amadé Pohodlné lanovky vás vyvezú na zasnežené kopce.

Môj kraj – moja láska

Súčasťou Ski Amadé je Großarltal s obcou Großarl (3 700 obyvateľov, 4 600 postelí). Žijú tú srdeční ľudia, všetko robia s láskou k svojmu kraju. Chcú ho zachovať pre svoje deti, mať prácu a živobytie. Majitelia štvorhviezdičkového hotela Nesslerhof v Großarli Tina a Hermann Neudegger najskôr pracovali v iných hoteloch – Hermann ako kuchár, Tina na rôznych postoch. No keď dostali od rodičov pozemok, postavili úžasný hotel, kde sa cítite ako v siedmom nebi. Stojí priamo oproti sedačke a pasuje do prostredia. Sympatickým manželom sa podarilo vytvoriť čarovnú atmosféru pohody, po ktorej tak túžime: vkusne zariadené komfortné izby, 805 m² vodný svet so saunami, spa zónami a s krytým bazénom s výhľadom na okolité Vysoké Taury, reštauráciu so špecialitami z miestnych surovín... Obaja dobre poznajú a vážia si prácu každého pracovníka a aj sami sú stále v pohybe.

  Každý si tu príde na svoje! 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ski amadé Každý si tu príde na svoje!

Splnený sen

„To, že pracujeme spolu, zvládame. Máme presne rozdelené úlohy – ja sa starám o marketing a prevádzku, Hermann o kulinárstvo,“ vysvetľuje optimizmom nabitá Tina, ktorá sa popri tom všetkom stará aj o svoje tri dcérky. A ako sa im podarilo presne trafiť, čo ich klienti potrebujú? „Veľa sme sa s našimi hosťami rozprávali, počúvali ich názory, aj zamestnanci nám hovorili svoje nápady. Každý deň sa snažíme s láskou robiť všetko pre to, aby boli naši hostia spokojní.“

Tina Neudegger je aj  výborná someliérka. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: KaD Tina Neudegger je aj výborná someliérka.

Náš tip:

Na 19. Ladies Ski Week od 17. do 24. marca príde aj hviezdny hosť Julian Le Play. Známy rakúsky spevák a skladateľ vystúpi v programoch v špeciálnom párty stane.

Priamo na svahoch vás čakajú špeciality z miestnych surovín. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: KaD Priamo na svahoch vás čakajú špeciality z miestnych surovín.

 

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media