Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Radka bola šťastím bez seba, že si našla Borisa: Moment zdesenia nastal, keď ho predstavila svojej mame

20.02.2018 KaD

Nájdu sa medzi nimi dobráci od kosti, ale aj totálni „šmejdi“. Ibaže keď niekoho milujeme, je až neuveriteľné, nad čím všetkým dokážeme prižmúriť či úplne zavrieť obidve oči. Možno to poznáte...

Dozvedela sa, že to ťahal aj s jej matkou, no odpustila mu. (ilustračné foto) 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Dozvedela sa, že to ťahal aj s jej matkou, no odpustila mu. (ilustračné foto)

Na túto tému sa dá písať veľa. Pretože muži sú v tomto smere skrátka neuveriteľní. Môžeme celé hodiny rozoberať príhody a skúsenosti, ktoré sme zažili na vlastnej koži, aj keď už dopredu vieme, že vlastne nič nevyriešime. Tak čoho všetkého sú tí chlapi schopní?

Povedala by som, že asi všetkého, čoho schopní chcú byť. Poznám a mám okolo seba toľko žien, ktorým dali chlapi taký nečakaný úder pod pás a napriek tomu ich aj ďalej nenormálne milujú, až sa to zdá divné. No je to skrátka tak. Takisto som si spomenula na tetu mojej bývalej kolegyne – žila s mužom, ktorý mal rád viac poľovníctvo ako vlastné deti a ju. A ona? Prijala to.

My ženy sme v tomto dosť zvláštne. Nie je to len teta mojej bývalej kolegyne a moje známe, sme v tom všetky, Lenka, Radka aj Barborka. Všetky sme niekedy zažili, čoho všetkého sú chlapi schopní. Tu sú naše príbehy, žiaľ, nie vymyslené, ale z reálneho života.

Je ženatý, ale bývať s manželkou sa nechystá

Dano je advokát. Fešný, bohatý, chytrý. Keď k nemu Barborka, dcéra mojej známej, nastúpila ako asistentka, bola z neho nadšená. Bohužiaľ, to netrvalo dlho. Dano bol ženatý, no zjavne stále na love, a to bol zrejme aj dôvod, prečo so svojou ženou nechcel bývať. Vôbec ma nezaujíma – hlásal bez okolkov pred Barborkou. Jedného dňa to Barborka, veľká feministka a bojovníčka za ženské práva, nevydržala a spýtala sa ho, či to považuje za normálne. „Áno, chlapi sú lovci a ich hlavnou úlohou je už odpradávna loviť zver.“ Čo k tomu dodať? Barborka nepovedala nič, no vedela, že takéhoto chlapa by nikdy do vzťahu nechcela. A nechcela ho ani ako šéfa. V práci dala výpoveď.

Tak preto sa k nej nechcel sťahovať!

Lenka, skvelá kočka, ktorá miluje svojho chlapca Maťa. Zdal sa takmer bezchybným, ak vynechám „detaily“ ohľadom bývania, spoločne strávený čas alebo životné priority. Maťo Lenku údajne miloval, výborne im to klapalo v posteli, ale aj po niekoľkoročnej známosti sa k nej odmietal nasťahovať, nechcel budovať spoločné hniezdočko.

Keď ho bolel chrbát, a ten ho teda bolieval až príliš často, za Lenkou nikdy nešiel, ale s chlapmi do krčmy aj o polnoci. Na dovolenky s ňou nechodil, ak na nejakú šiel, tak zásadne sám s odôvodnením, že je dobré si od seba na chvíľu oddýchnuť. Všetci sme tak akosi v podvedomí tušili, že tu niečo nie je s kostolným poriadkom, pretože toto určite nebolo normálne. No a jedného dňa to celé prasklo.

Maťo, ktorý chodil už dlho s Lenkou, mal vzťah aj s akousi pani Helenou. Paralelný vzťah s o desať rokov staršou ženou, ktorá bola veľmi bohatá. No pretože sme ženy a aj Lenka je žena, a veľa toho vydržíme, je Lenka s Maťom až dodnes. Maťo sa údajne (aspoň to tvrdí on) s Helenou rozišiel, no naďalej sa k Lenke odmieta nasťahovať, chodiť s ňou na dovolenky a tráviť s ňou viac ako dva dni do týždňa.

Je to láska, strach zo samoty  či niečo iné, čo nás pripútava  k „šmejdom“? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Je to láska, strach zo samoty či niečo iné, čo nás pripútava k „šmejdom“?

Spí s matkou aj s dcérou

Moja kamarátka Radka čakala na princa na bielom koni. Našla Borisa. Statný muž so zamračeným výrazom tváre ju v kaviarni zaujal na prvý pohľad. A pretože Radka je krásna žena, netrvalo dlho a požiadal ju o telefónne číslo. Po pol roku mala pocit, že sú už spolu dosť dlho na to, aby ho predstavila svojej mame. Keď im matka otvárala dvere, mala prichystaný spoločenský úsmev, ale ten sa razom za sekundu zmenil na zdesenie. Aby sme to zbytočne nenaťahovali: vysvitlo, že Boris to celého pol roka ťahal aj s matkou, aj s dcérou. Naraz. O ich príbuzenskom vzťahu nevedel. No ak si myslíte, že mu obe ženy právom vynadali, tak vás sklamem. Po pár týždňoch, ktoré Radka preplakala, sa s ním znovu dala dohromady. Prečo? Nuž, jednoducho láska...

Muži sú schopní všeličoho. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Muži sú schopní všeličoho.

Čo na to odborníčka?

Neplytvajte časom a energiou 

Janette Šimková, životná a partnerská koučka

Nepoctivých a záletných mužov nemožno prevychovať. Ženy si neraz myslia, že ich svojou láskou zmenia. Pokým si sám muž neuvedomí, že svojím správaním žene ubližuje, nikto zvonka ho nedokáže ovplyvniť. Muž bez charakteru je ako dom, ktorý nie je určený na rekonštrukciu. Je to plytvanie časom a energiou. Aj keď sa môžu objaviť záblesky čiastkových úspechov, nemávajú dlhé trvanie. Takíto muži zvyknú byť chronickí klamári. Ignorovať prejavy neúcty, zavádzania, podvádzania a manipulácie sa neoplatí. Ono sa to zo vzťahu nevytratí, práve naopak, máva to silnejúcu tendenciu. Odísť od muža, ktorého žena miluje, býva jedno z najťažších rozhodnutí. Neuľahčuje ho ani fakt, že žena je vo vzťahu, ktorý nie je rovnocenný a naplnený. Konečné rozhodnutie je vždy iba na žene, ona rozhoduje, čo je pre ňu ešte prijateľné a kam až je ochotná posúvať svoje hranice.

Keď sprevádzam vo svojej praxi ženy s obdobnými dilemami, pýtam sa ich na to, či si také správanie, aké sa im od mužov dostáva, zaslúžia. Žiadna žena, bez ohľadu na vek alebo postavenie, si totiž nezaslúži, aby ju niekto využíval a zneužíval. Na odpútanie sa od „toxického“ muža nemusí žena stačiť sama. Je to pochopiteľné, lebo trpí vnútorným rozporom. Hlava vie, že musí od neho preč, ale srdce bojuje, aby v jej živote ostal. To spôsobuje, že žena nedokáže zmenu urobiť. Vtedy je dobré vyhľadať odborníka.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media