Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dlho sa nevedel rozhýbať, tak som ho dotlačila do svadby, lenže... Stalo sa niečo, čo mi zamiešalo karty!

11.03.2018 Mgr. Sylvia Dančiaková

Nevedeli sme sa nikam posunúť, tak som mu dala ultimátum, ale nakoniec je všetko inak.

Svadba je naplánovaná, no ja mám chuť cúvnuť. (ilustračné foto) Svadba je naplánovaná, no ja mám chuť cúvnuť. (ilustračné foto)

Mám priateľa, ktorého poznám skoro od detstva. Máme sa radi, dobre sa poznáme, ale keď sme dospeli a našli si prácu a začali žiť normálny život, vôbec sa nemal k tomu, aby ma požiadal o ruku, aby sme spolu žili, založili si rodinu... Nechápala som to dlho, všelijako naznačovala, až som mu dala ultimátum. Buď budeme spolu žiť, alebo sa rozídeme. Zrazu ma požiadal o ruku, plánovali sme svadbu a ja som nedávno stretla chlapa, ktorý sa mi veľmi páči, i ja jemu, a tak sme si akoby začali a ja začínam dokonca premýšľať, že od toho svojho odídem. Akoby mi ten nový potvrdil, že ten starý vzťah nie je ono. Ale svadba je naplánovaná a mne je ľúto to celé zahodiť. Poznáme sa roky a on sa teraz tak snaží... Neviem, čo robiť.

Jana

 

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková

Uf, tak asi by to chcelo pár sedení so psychológom – aby ste sa uistili, čo vlastne cítite, po čom a kom túžite. Mať niekoho rád a milovať ho – je v tom pre vás rozdiel? Ako sa cítite ako partnerka a ako sa chcete cítiť v úlohe manželky? Čo pre vás znamená manželský zväzok? Z čoho máte prípadne obavy? Akými partnermi si boli navzájom vaši rodičia? Porozprávajte sa s nimi. Čím skôr sa vám podarí identifikovať vlastné pocity a priority, tým menej emocionálnych zranení spôsobíte sebe i okoliu. Stredoškolská láska, ktorá prerastie v dospelý zrelý vzťah – to je kus života – so všetkým dobrým i menej pekným – chce to odstup a nadhľad, aby ste mohli uvidieť všetky hodnoty. Doprajte si čas i priestor. Skúste sa nerozptyľovať iným vzťahom, kým si neujasníte pocity v tom predsvadobnom. 

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media