Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na prvý pohľad si nič nevšimnete! Táto kráska trpí chorobou, ktorá desí všetky ženy: Týmto som si prešla

21.02.2018 mon

Tridsaťjedenročná Jessica z Los Angeles žije s alopéciou už od svojich dvanástich.

Jej vášňou je pečenie, vydala dokonca vlastnú kuchársku knihu. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Jej vášňou je pečenie, vydala dokonca vlastnú kuchársku knihu.

Roky sa hanbila, skrývala holú hlavu pod parochňou, šikanovali ju. Teraz zmenila svoj život. Krutí spolužiaci na ňu posmešne pokrikovali „Hej, plešatá spajska!“ podľa vtedy obľúbenej skupiny Spice Girls.

„Mala som dvanásť rokov, keď mi začali rednúť vlasy. Naša rodinná lekárka mi povedala, že to pravdepodobne súvisí s tým, že práve idem do puberty a v mojom tele sa búria hormóny. Tak som si to prestala všímať. Ale keď vypadávanie pokračovalo aj počas strednej školy, pripadala som si veľmi škaredá a neistá. Začala som sa vyhýbať pohľadu do zrkadla,“ spomína Jessica.

  Malá Jessica s mamou. Nikto vtedy netušil, aké problémy ju o pár rokov čakajú. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Malá Jessica s mamou. Nikto vtedy netušil, aké problémy ju o pár rokov čakajú.

Krutá diagnóza

Až keď mala 23 rokov, biopsiou sa prišlo na to, že Jessica má chorobu s názvom alopecia areata, autoimunitné kožné ochorenie, ktoré vedie k ložiskovému vypadávaniu vlasov. „Bola som nešťastná, lebo som pochopila, že nikdy nebudem mať hustú hrivu, ale zároveň sa mi aj uľavilo, lebo som konečne vedela, čo sa to so mnou deje.“ Vďaka svojmu hendikepu Jessica nerada chodila von, trávila veľa času doma a čoraz viac sa venovala pečeniu, pre ktoré mala talent a aj vášeň. To viedlo k tomu, že sa úspešne objavila aj v pekárskej súťaži Vojna cupcakov a dnes pripravuje vlastnú kuchársku knihu.

Životná zmena

Skutočná zmena v jej živote však nastala, až keď sa stretla s Amy Gibsonovou, majiteľkou webovej stránky na výrobu a predaj parochní. Tá sama trpela rovnakou chorobou a povzbudila Jessicu, aby svoju plešivosť prijala a vystúpila bez parochne v živej televíznej šou. „Spýtala sa ma, či by som súhlasila s vystúpením v rozhovore o tom, ako si nalepiť na hlavu parochňu. Mala som hrozný strach, ale nakoniec som súhlasila. To vystúpenie ma oslobodilo. Konečne som sa prijala taká, aká som. Oholila som si hlavu a prestala som byť závislá od parochní.“

Jessica je bez parochne aj s ňou krásna žena. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Jessica je bez parochne aj s ňou krásna žena.

Inšpiruje ostatné

Jej rada pre ostatné ženy? „Doprajte si čas, do ničoho sa nenúťte. Ale keď prijmete a zverejníte svoju chorobu, budete sa cítiť oveľa slobodnejšie. Ten pocit sa nedá porovnať s tým, keď sa stále len ukrývate pod parochňou.

Niekto strieda šaty,  Jessica aj parochne. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Niekto strieda šaty, Jessica aj parochne.

Tlačiť Diskusia
Focus Media