Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cibuľa sa dá využiť všelijako, ale o tomto triku ste zaručene nevedeli: Pretrite ňou okno a sledujte!

19.02.2018 iva

Vedeli ste, že v cibuli sa nachádzajú sírové zlúčeniny, ktoré sa na vzduchu premieňajú na štipľavé čistiace látky? Využiť ju teda môžeme aj inak ako do jedla.

Cibuľa môže slúžiť ako čistiaci prostriedok. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Cibuľa môže slúžiť ako čistiaci prostriedok.

Čisté okná

Často nás hnevajú špinavé okná – fľak sem, muška tam. S polovicou čerstvo rozrezanej cibule pretriete viackrát okno a hneď sa bude lesknúť ako nové. Starý domáci trik funguje pri všetkých silno znečistených oknách, napr. keď máte okná smerom na frekventovanú cestu, týmto spôsobom sa rýchlo zbavíte prachu a sadzí usadených na vašich oknách.

Preč s hrdzou

Najmä veci, ktoré skladujete vonku, napr. krhly alebo gril, začnú časom hrdzavieť. A určite sa vždy hneváte, keď si hrdzou zašpiníte oblečenie. Skúste zhrdzavené miesta pokvapkať cibuľovou šťavou, nechajte pôsobiť 24 hodín a potom umyte a vyčistite ako zvyčajne. Táto šťava zaručene zničí všetku hrdzu. Navyše môžete jej silu využiť aj pri čistení samotných hrdzavých vecí. Potrite ich šťavou z cibule a nechajte pôsobiť.

Blyštiace sa zlato

Po dlhšom nosení, napr. kvôli potu stráca zlato postupne svoj lesk. Čerstvá cibuľa vám však pomôže vrátiť lesk prsteňom, retiazkam a ďalším zlatým šperkom. Zlato silno potrite kúskom čerstvej cibule a nakoniec preleštite jemnou handričkou.

Využite ju aj inak ako pri varení. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Využite ju aj inak ako pri varení.

 

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media