Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

S priateľom sa po rokoch rozišla, ale s ňou sa stále stretáva! Je to tá posledná žena, ktorú by ste čakali

20.02.2018 iva

Sprevádzajú naše kroky, keď si nie sme celkom isté, alebo nám robia spoločnosť v ťažkých chvíľach.

Daniela má výnimočný vzťah s mamou svojho ex. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock, RCA Daniela má výnimočný vzťah s mamou svojho ex.

A niektoré obdivujeme pre to, ako zvládajú rôzne situácie. Sú to ženy, ktoré milujeme také, aké sú. Naše súkromné hrdinky.

Teta Terka ma zasvätila do tajov ručných prác

Kým moji rodičia mali iba dievčence, susedia mali pre zmenu iba chalanov. Naše matky boli veľké kamarátky. Boli však veľmi rozdielne, kým suseda sa stále venovala nejakej ručnej práci, moju mamu nikdy nebavili. Čoraz častejšie som obdivovala tetu susedu, ktorá keď prišla k nám, vždy si priniesla so sebou to, čo práve mala rozrobené, nevydržala sedieť len tak, aby niečo nerobila. Podľa nej to bol premrhaný čas. Raz to bola plisovaná sukňa pletená na guľatej ihlici, inokedy nádherná háčkovaná dečka či zaujímavý vyšívaný vankúš... Nekonečne som obdivovala jej umenie vytvoriť neskutočne krásne kúsky.

Postupne vzniklo medzi nami silné puto a teta Terka ma zasvätila do tajov takmer všetkých druhov ručných prác. Kým jej synovia sa naháňali za futbalovou loptou, brávala ma k sebe a tvorili sme spolu. Bola veľmi šťastná, keď som v 9 rokoch uplietla prvý sveter, keď sa mi podarilo upliesť na piatich ihliciach prvú malú guľatú dečku.

Ručné práce ma sprevádzajú celý život, ich čaru som úplne prepadla. A hoci som už seniorka, stále sa učím nové techniky. Teta Terka sa na moje výtvory pozerá už len z nebíčka, no zaiste ju hreje dobrý pocit, že tu na zemi má nasledovníčku a ja ako jej žiačka som jej veľmi vďačná a som na ňu nesmierne hrdá!

Marta

Vďaka susedke Terke našla svoju životnú záľubu. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Vďaka susedke Terke našla svoju životnú záľubu.


Mama môjho ex je ako moja vlastná

Hrdinkou môjho života je žena, ktorá dokazuje, že rodinu nemáme len podľa génov, ale môžeme si ju vytvoriť aj samy. Tou ženou je mama môjho bývalého priateľa. Náš vzťah sa skončil pred trinástimi rokmi, a aj keď nebol najšťastnejší, získala som vďaka nemu náhradnú mamu, keďže tá moja zomrela. Je to skromná žena s obrovským srdcom. Kedykoľvek sme u nej vítaní, nemusíme sa na návštevu vopred ohlasovať a vždy sa cítime ako doma. O našu dcérku sa stará ako o vlastnú vnučku, kreslí si s ňou, vymýšľa hry a berie ju na prechádzky. Keď varí jedlo, o ktorom vie, že je moje obľúbené, nikdy mi nezabudne poslať.

Aj s manželom chodievame na všetky oslavy, na ktoré je pozvaná len najbližšia rodina, a nikdy si nepripadáme, že tam nepatríme. Na našej svadbe sedela aj so svojím manželom vedľa mňa na mieste mojich rodičov. Pre niekoho je tento náš vzťah nepochopiteľný. Ja som veľmi rada, že rozchodom s priateľom nedošlo aj k prerušeniu nášho vzťahu.

Daniela


Zmenila môj pohľad na domov dôchodcov

Moja krstná mama Matilka je obdivuhodná žena. Vo svojich 94 rokoch má perfektný pohľad na život. V mnohom mi nahradila lásku mojej zosnulej mamy. Keď mala 90 rokov, rozhodla sa, že pôjde do seniorského zariadenia. Pritom doma bolo o ňu dobre postarané, ale ona chcela spoločnosť. Neverila som, že by tam bola spokojná. Keď ju však prídem navštíviť, vždy ma prekvapí nejakou novou aktivitou – hrá kolky, z látok vyrába zvieratká, pečie koláčiky. Táto žena je pre mňa hrdinkou, lebo zmenila môj pohľad na starobu i domov dôchodcov. Teraz, keď som sama vstúpila do dôchodkového veku, mala som obavy, ako to bude. Vďaka krstnej mame už pre mňa staroba ani zariadenia pre starých ľudí nie sú takým strašiakom.

Oľga


Farárka je mojou duchovnou matkou

Naša pani farárka, ktorá pôsobí v cirkevnom zbore Púchov, je výnimočný človek. Je to veľký cirkevný zbor a má pod sebou 7 menších. Mohla by som tu opisovať, koľko rôznorodej náročnej práce má. Pani farárka je vydatá, má 2 menšie deti a cirkevníkov s rôznymi názormi a povahou, s ktorými sa stretáva, rozpráva i spolupracuje. Napriek tomu všetko výborne zvláda! Má mimoriadne dobrý organizačný talent, je veľmi usilovná, šikovná, ústretová, pozorná, obetavá a pracovitá. Pomáha jej aj manžel, ale aj tak je tých povinností na jednu mladú ženu veľa.

Veľmi si ju vážime a sme jej vďační! Je našou naozajstnou „duchovnou matkou“. Keď sme boli chorí alebo mali veľké problémy, prišla za nami do nemocnice, domov, poradila, povzbudila a ak mohla, aj pomohla. Je vždy príjemná, milá, vľúdna, ochotná každého vypočuť. Nikdy sa mi nestalo, keď som niečo potrebovala, že by si hneď pre mňa nenašla čas. Je to vzácna žena, krásna nielen telom, ale i duchom. Kiežby bolo takých čo najviac!

Anna


Učím vďaka svojej profesorke

Mojou hrdinkou je pre mňa bývalá profesorka – triedna zo strednej školy. Pamätám si, že ako dieťa som chcela byť kaderníčkou, návrhárkou a ako som rástla – sekretárkou, ekonómkou. A tak som si aj vybrala strednú školu. Dostali sme triednu, ktorá neodovzdávala len vedomosti, ale stále sa s nami rozprávala, ale aj prehovárala do duše (v triede bolo 30 chlap­cov a len 10 dievčat, a tak sa vždy niečo našlo). Časom sme sa jej aj my zverovali. Často prešla celá hodina a my sme ju strávili príjemnými rozhovormi a zážitkami... Bola našou druhou mamou.

Po strednej sme sa rozutekali a ja som šla na vysokú školu ekonomickú. Hneď prvý rok na praxi vo firme som si uvedomila, že to nechcem robiť. Tie roky s pani profesorkou sa nedali zabudnúť. Chcela som byť ako ona – otvorená, milá, odovzdávať nielen vedomosti, ale aj pochopenie, skúsenosti, zážitky a milé slovo. Od maturít už prešlo veľa rokov a ja si každý deň plním svoj sen učiteľky. A pani profesorka? Dodnes sme v kontakte, píšeme si, a keď sa stretneme v meste, je jasné, že zmeškám autobus.

Andrea

Dodnes sa s bývalou profesorkou stretávajú a rozumejú si. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Dodnes sa s bývalou profesorkou stretávajú a rozumejú si.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media