Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlatokopka ako vyšitá! Igor sa išiel roztrhať, aby splnil každé jej prianie: Potom ju však načapal ako...

05.03.2018 Spracovala: iva

Igor bol mladý a Lucia očarujúca. Ani si nestihol všimnúť, že na seba zabúda a robí všetko len pre to, aby uspokojil dievča svojich snov.

Lucia mala na Igora stále nové a nové požiadavky. (ilustračné foto) Lucia mala na Igora stále nové a nové požiadavky. (ilustračné foto)

Igor bol mladý chlapec, ktorému sa po maturite celkom rýchlo podarilo nájsť prácu. Jedného dňa stretol Luciu a ich vzťah nabral rýchly spád. Igor sa doma ukazoval čoraz menej, až sa napokon odsťahoval. Rodičia sa síce tešili z toho, že chce byť samostatný a postaviť sa na vlastné nohy, ale zdalo sa im, že na to ide prirýchlo. Igor sa im snažil vysvetliť, že to robí pre Luciu. Podľa slov zaľúbeného mladíka mala Lucia veľmi zlé rodinné zázemie a doma jej dokonca psychicky ubližovali.

Milenci si našli malý dvojizbový byt a po krátkom čase sa z milej a usmievavej dievčiny stala otrávená a večne nespokojná baba. Byt sa jej zdal primalý, Igorov plat prinízky, zariadenie bytu pristaré. Vyčítala Igorovi, že je stále sama, cíti sa vraj opustene a nechcene. Igorovi bolo ľúto, že je jeho láska nespokojná. Splnil by svojej priateľke čokoľvek. A tak sa požiadavky od Lucie stupňovali – chcela častejšie večere, kytice ruží, rôzne výlety a wellness. Čoskoro chcela väčší byt a Igor, ktorý sa tak snažil vyhovieť, hoci na to nemal, začal si brať pôžičky. Keďže si Lucia po škole nenašla prácu, musel ich živiť oboch a začal si požičiavať na Luciin nákladný životný štýl aj u kamarátov, rodičov, kolegov a známych. S Igorom to išlo dolu vodou. Bol vychudnutý, bledý a vyzeral aj o 10 rokov staršie.

Doma ho čakalo nemilé prekvapenie

Raz večer, keď sa vrátil neskoro, našiel Luciu fajčiť v obývačke s jej kamarátmi. Popíjali drahé šampanské, smiali sa. Všade naokolo bol neporiadok. Igor sa naštval a vyhodil ich. V ten večer sa pohádali a Lucia Igora vyhodila z bytu. Paradoxne, pretože byt platil Igor. Jediné, čo však chcel, bol svätý pokoj, a tak odišiel k rodičom. Onedlho sa stretol s Luciou, aby sa porozprávali. Tá mu však oznámila, že je koniec. Našla si vraj niekoho iného, kto sa o ňu vie lepšie postarať. Hoci Igor dúfal, že v jej očiach uvidí aspoň stopu po láske, nevidel nič. Trápil sa, ale začal si uvedomovať, že takto je to možno aj lepšie.

Odišla, no problémy robí naďalej

Po troch týždňoch mu Lucia zaklopala na dvere so slzami, s ospravedlnením a veľkou novinkou – čaká bábätko. Sľubovala, ako sa teraz všetko zmení. A Igor, ktorý ju stále miloval, ju prijal a začali sa tešiť na dieťatko. Narodil sa Miško. A Lucia bola znovu nespokojná, začalo sa zase nezmyselné nakupovanie, kávičky s kamarátkami a čoraz častejšie odchody z domu. Požiadavky na Igora sa opäť vrátili. Väčší byt, výlety, modernejšie zariadenie. A čím bol Miško väčší, tým menej rozmarnú ženu zaujímal...

Lucia sa stala opäť sama sebou. Išlo to stále dokola. Jej odchody z domu boli čoraz dlhšie – až tak, že Igor si zvykol starať sa o Miška sám. Bol sklamaný z partnerkinho správania, ale teraz nešlo len oňho. V rodine bolo dieťa. A tak sa rozhodol konať. Lucii dal ultimátum. Buď sa spamätá, alebo požiada o rozvod. V ten deň videl Igor Luciu naposledy. Odišla akože porozmýšľať... a už sa nevrátila.

Igor mal namiesto srdca jednu veľkú dieru, ktorú však zaplnil Miško. Lucia sa ešte ozvala, keď potrebovala peniaze, a neváhala vyhrážať sa, že mu vezme malého a už ho nikdy neuvidí. Inokedy sa mu vyhrážala tým, že nahlási, že bola týraná, a preto musela utiecť. Preto Igor musí naďalej čeliť Luciiným požiadavkám. Stále mu nepekne zasahuje do života. Radosť zo syna mu však nikto nevezme.

Soňa

Čo my na to?

Pre lásku sme niekedy schopní urobiť čokoľvek. Ale nie vždy je to dobré. Pretože ak druhý hľadá uspokojenie len od partnera, ten môže robiť hocičo, nikdy nevyhovie požiadavkám. Spokojnosť alebo nespokojnosť v živote si nemôžeme plátať druhým človekom, ale môžeme si ju vytvoriť len sami. Preto ak má na vás partner neustále požiadavky, zbystrite pozornosť, aby ste nespadli do závislého vzťahu ako Igor v tomto príbehu.

Tlačiť Diskusia (12)
Focus Media