Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Všetko tip-top do 30 minút! Tipy na bleskové upratovanie, ktoré sa hodia, ak má prísť nečakaná návšteva

23.03.2018 Jana Vrbová

Ohlásila sa vám nečakaná návšteva, no u vás doma je od poriadku poriadne ďaleko? Máme pár tipov, ktoré vás zachránia.

Hudba vás dokáže správne naladiť aj na upratovanie. 3 obrázky vo fotogalérii Hudba vás dokáže správne naladiť aj na upratovanie.

Zrazu sa vám ozve kamarátka, že je v okolí a rada by sa zastavila. Na jednej strane sa potešíte, ale pohľad na neuprataný byt vo vás vyvolá hrôzu. Neprepadajte panike a pustite sa do upratovania. Ak dodržíte týchto 10 zásad, do 30 minút máte upratané.

1 Pustite si hudbu

Upratovanie nie je žiadna zábava. Hudba vás však pozitívne naladí a naštartuje. Takže pridajte zvuk a natiahnite si gumené rukavice. Sústreďte sa na miestnosti, ktoré návšteva uvidí.

2 Urobte si plán

Najprv spravte suché upratovanie – utretie prachu a vysávanie, až potom prejdite na mokré čistenie – umytie kúpeľne a podlahy. Použite pomocníkov ako antistatickú utierku a čistiace spreje, ktoré vám túto neľahkú misiu uľahčia.

3 Dajte na prvý dojem

Každý vie, že je najdôležitejší. Preto v predsieni upracte topánky a kabáty, aby si návšteva mala kam odložiť veci.

4 Vpustite čerstvý vzduch

Hoci je vonku chladnejšie, otvorte okná. Čerstvý vzduch vyženie akýkoľvek zápach a miestnosť bude pôsobiť sviežo.

5 Odložte oblečenie

Sušič s bielizňou alebo oblečenie prehodené cez stoličku musí preč. Dajte ich do spálne, kam návšteva určite nezavíta.

  Pripraviť byt na návštevu zvládnete aj za 30 minút. 3 obrázky vo fotogalérii Pripraviť byt na návštevu zvládnete aj za 30 minút.

6 Utrite prach

Pomocou vlhčených utierok pretrite veľké a tmavé plochy, na ktorých prach vidieť najviac. Nezabudnite na linku a stôl v kuchyni aj obývačke.

7 Postarajte sa o kúpeľňu

Nastriekajte do záchodu dezinfekciu, rýchlo prekefujte toaletu a pretrite umývadlo, aby tam neboli prach a vlasy. O dobrý dojem sa postará naleštená batéria, ktorú s dezinfekčným prostriedkom vyčarujete za pár sekúnd.

8 Uložte drobnosti

Časopisy, notebook, ovládače, to všetko musí preč. Odstráňte aj poštu a letáky, ktoré sa povaľujú na konferenčnom stolíku v obývačke.

9 Umyte riad

Na plný drez nie je pekný pohľad. Ak máte umývačku, uložte riad do nej.

10 Čas na podlahu

Rýchlo povysávajte. Podlahu si však nechajte ako poslednú. Vedci totiž zistili, že ľudia sa počas návštevy nepozerajú na zem, ale na veci v úrovni očí.

Z konferenčného stolíka odpracte časopisy aj ovládače. 3 obrázky vo fotogalérii Z konferenčného stolíka odpracte časopisy aj ovládače.

Užitoční pomocníci

Využite pri upratovaní aj techniku. Robotický vysávač sa na prvý pohľad môže zdať ako drahá investícia, budete však za ňu vďační každý deň, keď sa vrátite do povysávaného bytu. Kým vy budete v práci, váš robot všetko sám vyluxuje. S veľkými oknami vám zasa pomôže robotický čistič, ktorý využijete aj na obklady v kúpeľni.

 

Moja rada

Jana Vrbová, redaktorka

Doma to musí voňať! Nezabudnite na osviežovače, vonné lampy a sviečky. Pri prvom dojme je totiž niekedy dôležitejší čuch ako zrak.

Tlačiť Diskusia